طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

سگ ربات ” اسپات ” برای گشت زنی و نظارت در پروژه بازطراحی و بازسازی نیروگاه برق Battersea

36

مپانی فاستر و شرکا (Foster + Partners) در اقدامی جالب توجه، با شرکت آمریکایی بوستون داینامیکس وارد همکاری شد و از سگ ربات این کمپانی با نام ” اسپات ” برای گشت زنی و نظارت در پروژه بازطراحی و بازسازی نیروگاه برق Battersea (با سوخت زغال سنگ) واقع در شهر لندن بهره گرفت!

بد نیست بدانید بوستون داینامیکس (Boston Dynamics) یک شرکت مهندسی ساخت ربات است که در سال ۱۹۹۲ میلادی به عنوان موسسه تکنولوژی ماساچوست تاسیس شد و فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت تولید ربات‌ های متنوع که می ‌توانند در صنعت و امور نظامی استفاده شوند را در کارنامه کاری خود دارد.

اسپات (Spot) روی چهار پای خود و مانند یک سگ (مینی یوزپلنگ)، پروژه ایستگاه برق Battersea را گشت ‌زنی می‌ کند! این روبات می تواند برای ساعت‌ ها از طبقات بالا و پایین برود و از سطوح ناهموار نیز حرکت نماید. ربات‌ مذکور به پنج دوربین مجهز می باشد که می ‌تواند اسکن ۳۶۰ درجه انجام دهد؛ علاوه بر این می ‌تواند به نحوی برنامه‌ نویسی شود که یک مسیر مشخص را دنبال کند و در صورت افتادن، بلند شود و به راه خود ادامه دهد! همچنین اسپات قابلیت حمل بار تا ۱۴ کیلوگرم را نیز داراست!

بد نیست بدانید پیش از از این، ربات ” اسپات ” به همراه ربات دیگری با نام ” فلافی ” در یکی از کارخانه های شرکت فورد در ایالت میشیگان آمریکا به خدمت گرفته شده بود! این دو روبات کارخانه را اسکن نمودند تا مهندسان کارخانه یک مدل بروزرسانی شده از شکل زمین کارخانه داشته باشند؛ چرا که طی چند سال گذشته، تغییراتی در کارخانه صورت گرفته بود که ممکن بود ثبت نشده باشند.

همچنین این ربات ‌ها مورد استفاده پلیس آمریکا نیز قرار می‌گیرند. سخنگوی پلیس گفته است که این ربات به عنوان یک دستگاه رصدکننده کنترل از راه دور بکار گرفته می شود تا دستگاه‌ های مشکوک و موقعیت ‌های خطرناک را شناسایی و رصد نماید.

در ویدیویی که به تازگی از پروژه بازطراحی و بازسازی نیروگاه برق Battersea (با سوخت زغال سنگ) واقع در شهر لندن منتشر شده است، اسپات با به گردن داشتن کارت شناسایی متعلق به کمپانی فاستر و شرکا (Foster + Partners) مشغول به انجام وظیفه است!

Martha Tsigkari ، از شرکای کمپانی معماری نورمن فاستر در این باره می گوید:

” اسپات (Spot) دارای این توانایی است که اسکن های معمول و مکرر را در یک محیط همیشه در حال تغییر، بدون مشکلات رایج انسانی به انجام رساند! علاوه بر این، دقت خاصی نیز در کار این روبات وجود دارد که بسیار ارزشمند است. از طریق این فرآیند، ما به مجموعه ای از اسکن ها دست خواهیم یافت که می تواند یاری رسان ما در بررسی میزان پیشرفت پروژه در بازه های زمانی گوناگون باشد؛ همچنین روند مقایسه پیشرفت پروژه با مدل BIM (مدل ‌سازی اطلاعات ساختمان) را نیز تسهیل خواهد نمود!

این شیوه می تواند باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه های ما باشد. “

اما درباره مجموعه باغ بام های Battersea بایستی گفت این پروژه بخشی از پروژه بازطراحی و بازسازی پروژه نیروگاه برق Battersea (با سوخت زغال سنگ) واقع در شهر لندن می باشد. این پروژه عظیم دارای کاربری های متنوعی چون آپارتمان های مسکونی ، یک هتل و همچنین دفتر مرکزی اپل خواهد بود.

منبع:

dezeen.com محمد سمیری – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

leo. consequat. libero elit. dolor. dictum amet, tempus
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ