سوالاتی که باید قبل از شروع طراحی داخلی و بازسازی از خودتان بپرسید

16

سوالاتی که باید قبل از شروع طراحی داخلی و بازسازی از خودتان بپرسید

آیا به تازگی قرار است وارد امر طراحی داخلی منزل خود شوید؟ اگر این طور است، برای شروع کار باید نکات اولیه را بدانید. ما در این مطلب به بررسی پیش فرض های پروژه طراحی داخلی خواهیم پرداخت. دانستن این نکات به شما کمک می کند در مسیر طراحی داخلی با مشکل رو به رو نشوید و پروژه طراحی داخلی خود را سریع و با کیفیت بالا به پایان برسانید. با معماری و زندگی همراه باشید تا بدانید پیش از طراحی داخلی باید چه سوالاتی از خود بپرسید.

[frontpage_news widget=”29233″ name=”برترین های مهندسی”]

 

آشنایی با طراحی داخلی منزل

عده زیادی از طراحان داخلی اعتقاد دارند که هیچ گونه چارچوب و قواعد مشخصی برای ساماندهی فضاهای داخلی منزل و طراحی داخلی آن وجود ندارد. این افراد معتقدند که خود افراد ساکن در منزل در تعیین چگونگی طراحی داخلی نقش دارند. افراد ساکن در منزل باید با در نظر گرفتن سلایق و شرایط زندگی خود، کاری کنند که فضای زندگی آن ها راحت و زیبا باشد. این راحتی و زیبایی فضا را می توان به سادگی با توجه به برخی نکات ایجاد کرد. اگر خودتان قصد دارید پروژه طراحی داخلی منزلتان را شروع کنید، باید نکات اولیه را بدانید.

معماری و زندگی در این مطلب به پنج سوال مهم که شما باید قبل از آغاز کردن پروژه طراحی داخلی از خود بپرسید، اشاره خواهیم کرد. با دانستن پاسخ این سوالات، شما با نکات اولیه و پیش فرض های طراحی داخلی، آشنایی پید خواهید کرد. برای این که این موارد را بشناسید، تا پایان این مطلب، ما را همراهی کنید.

چقدر هزینه برای این کار در نظر گرفته اید؟

اولین موردی که شما باید پیش از آغاز پروژه طراحی داخلی در نظر داشته باشید، مقدار بودجه ای است که برای کار طراحی داخلی منزل خود در نظر گرفته اید. طبیعی است که میان نتیجه پروژه فردی که می خواهد هزینه بسیار زیادی برای طراحی داخلی منزل خود انجام دهد و فردی که می خواهد با حداقل هزینه، این کار را پیش ببرد، تفاوت های بارزی دیده می شود. با این حال، هرگز نباید فکر کنید که اگر بودجه شما محدود باشد، به نتیجه دلخواه خود نمی رسید.

هزینه کردن به مقدار زیاد، همیشه هم خوب نیست و داشتن بودجه زیاد، لزوما منجر به ایجاد فضایی فوق العاده نمی شود. گاهی وقت ها امکان دارد هزینه زیادی که می کنید، سبب لطمه خوردن سادگی ذاتی پروژه می گردد، اما هزینه نکردن از این هم بدتر خواهد بود. اگر بودجه ای که در نظر گرفته اید از حد کافی کم تر باشد، نباید توقع یک نتیجه مطلوب را داشته باشید. بنابراین، شما باید همه توان مالی خود را برای بالا بردن کیفیت پروژه طراحی داخلی به کار ببرید.

اگر مایل هستید پروژه طراحی داخلی منزل خود را بر اساس برنامه و با نظم و ترتیب پیش ببرید، باید ابتدا یک لیست تهیه و تنظیم کنید. در این لیست، شما باید همه هزینه هایی که می خواهید برای پروژه خود صرف نمایید را یادداشت کنید. بعد از این که لیست را تهیه کردید، باید اولولیت تعیین کنید. به بیان ساده تر، باید میزان اهمیت آیتم ها را بررسی کرده و آن ها را دسته بندی کنید. این یعنی مواردی که نبود آن ها سبب ایجاد نقص در نتیجه نهایی پروژه می شود، باید در اولویت قرار بگیرند و سایر موارد که وجودشان چندان هم لازم و ضروری نیست، باید در اولویت های پایین قرار بگیرند.

با انجام این کار، شما خواهید فهمید که باید چه مقدار پول برای رسیدن به نتیجه مد نظر خود در نظر بگیرید و به این شکل در حین انجام پروژه طراحی داخلی با مشکلات اقتصادی یا چنین مواردی رو به رو نخواهید شد. در پایان باید به خاطر داشته باشید که هزینه زیاد، لزوما باعث موفقیت شما در امر طراحی داخلی نمی شود. چیزی که مهم است، ایده های مبتکرانه و خلاقانه ای است که شما به کار می برید. این ایده ها هستند که تفاوت های بین دو منزل را تعیین می سازند. شاید اگر بودجه بسیار کمی نیز داشته باشید، اما ایده هایی که دارید خاص و منحصر به فرد باشند، ظاهر دکوراسیون منزلتان از ظاهر یک خانه چند میلیاردی با دکوراسیون فوق العاده هم بهتر شود.

سبک دکوراسیون مورد علاقه شما چه سبکی است؟

بعد از این که هزینه های لازم برای انجام کارهای مختلف در طول پروژه طراحی داخلی منزلتان را به صورت لیست در آوردید، وقت آن می رسد که سبک طراحی داخلی منزل خود را انتخاب کنید. انتخاب سبک دکوراسیون داخلی، یکی از نکات مهم و اولیه برای آغاز کردن فرایند طراحی داخلی منزل است. اگر بدون این که یک سبک مشخص را مد نظر قرار دهید، وارد مقوله طراحی داخلی شوید، احتمال این که کارتان به نتیجه خوبی برسد، خیلی کم خواهد شد. سبک در دکوراسیون داخلی، شبیه امضای شماست.

در سراسر جهان، سبک های بسیار زیادی برای طراحی داخلی وجود دارند. تعداد این سبک ها به قدری زیاد است که ما نمی توانیم همه آن ها را در این مطلب ذکر کنیم. برخی از سبک ها متمایل به تجمل گرایی هستند و برخی از ساده گرایی تبعیت می نمایند. برخی بر اساس فرهنگ یک کشور خاص ایجاد شده اند و برخی دیگر طوری هستند که می توان از آن ها در طراحی داخلی منازل موجود در همه جهان استفاده کرد. برای مثال، سبک مینیمالیسم، یک سبک ساده گراست و در آن از تزیینات زیاد خبری نیست. در مقابل، سبک هایی مثل سبک کلاسیک، معمولا تزیینات زیادی را شامل می شوند. در سبک روستیک، شما عناصر و آیتم های روستایی می بینیم و در سبک صنعتی، متریال هایی مثل فلز و تاسیسات اکسپوز به چشممان می خورند.

هر سبکی خصوصیات خاص خود را دارد. نمی توان گفت که این سبک از آن سبک بهتر است. شما باید با انجام مطالعه گسترده در این رابطه، بهترین سبک را از میان مواردی که پیش رویتان قرار دارند، انتخاب کنید. انتخاب سبک تا حد زیادی با روحیه شما در ارتباط است. برای این که درباره سبک های مختلف دکوراسیون داخلی، اطلاعات کسب کنید، می توانید از مجله های طراحی داخلی دیدن کنید یا گشتی در سایت های دکوراسیون داخلی بزنید. این موارد می توانند به شما ایده های جدیدی برای انتخاب سبک بدهند. در ضمن، شما می توانید به جای استفاده از یک سبک خاص، چندین سبک را در کنار هم به کار ببرید. به خاطر داشته باشید که هیچ محدودیتی در رابطه با این موضوع وجود ندارد و هیچ کس نمی تواند شما را منع کند. با این حال، خوب است در تلفیق سبک ها محتاط باشید و کارتان را با آگاهی پیش ببرید. هر سبکی را که دوست دارید، انتخاب کنید و با مقداری تغییر و شخصی سازی به شکل ایده آل و مناسب، آن را به شکل ایده آل خود در بیاورید.

درباره طراحی داخلی منزل چقدر اطلاعات دارید؟

مقدار اطلاعاتی که شما درباره دکوراسیون داخلی منزل دارید، تاثیر قوی و مستقیمی بر نتیجه پروژه طراحی داخلی منزلتان اعمال خواهد کرد. شاید شما نیز مثل خیلی از افراد دیگر، اطلاعات کم و دست و پا شکسته ای درباره دکوراسیون داخلی منزل داشته باشید و ندانید این امر، دقیقا به چه شکل انجام می پذیرد. در بیش تر موارد نیز این اطلاعات، موثق نیستند و حتی ممکن است شما را در رابطه با طراحی داخلی، گمراه سازند.

حتی می توان گفت که نداشتن اطلاعات، بهتر از داشتن اطلاعات غلط است، زیرا اگر هیچ اطلاعاتی نداشته باشید، می توانید از منابع موثق استفاده کرده و آگاهی خود را افزایش دهید، اما اگر اطلاعات شما اشتباه باشد و حتی خودتان هم ندانید، ممکن است مرتکب اشتباهات زیادی شوید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از شروع طراحی داخلی، حتما با فردی که کارشناس این امر است و اطلاعات کامل و درستی درباره نحوه طراحی و اجرای دکوراسیون منزل دارد، مشورت کنید. کارشناسان خبره و مجرب دکوراسیون داخلی، بهترین مرجع برای دستیابی به اطلاعات لازم درباره طراحی هستند. شما با اطلاع داشتن از نکات اولیه طراحی داخلی، قادر خواهید شد فضاهایی ایجاد کنید که از لحاظ رعایت اصول و استانداردها در سطح مناسبی قرار بگیرند.

اگر به کارشناسان دستری ندارید یا به هر دلیل نمی توانید از آن ها کمک بگیرید، می توانید از وبسایت هایی استفاده کنید که مقالات دکوراسیون داخلی تهیه می کنند. آن ها هم مرجع خوبی برای کسب اطلاعات هستند و اگر با دقت به نکاتی که ذکر می کنند، توجه کنید، می توانید آگاهی خود را در این رابطه افزایش دهید.

در فضای حال حاضر منزل خود چه بخش هایی را دوست دارید؟

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که به منزل یک دوست یا آشنا رفته اید و از دکوراسیون داخلی خانه آن ها خوشتان آماده باشد. شاید حتی در منزل خود و فضای فعلی آن یک بخش خاص را دوست داشته باشید. شما می توانید همه این موارد را در نظر داشته و در زمان شروع پروژه طراحی داخلی منزل، این بخش ها را به شکلی که هستند، نگه دارید. همچنین می توانید از پتانسیلی که یک فضای به خصوص دارد، برای زیباتر و کاربردی تر کردن آن فضا استفاده کنید. به عنوان مثال، شاید شما فضای خوش منظره ای که در کنار آشپزخانه وجود دارد و محیط نشستن و صرف صبحانه شماست را خیلی دوست داشته باشید. شما می توانید یک فضای نشیمن جذاب و راحت در این بخش از منزل خود ایجاد کنید تا از صرف صبحانه در آینده، لذت بیش تری ببرید.

نکته مذکور درباره ملزومات منزل نیز صادق است. این یعنی اگر در دکوراسیون داخلی منزل شما وسیله ای وجود دارد که به آن علاقه مند هستید، می توانید در پروژه خود، آن را نگه دارید. این وسلیه می تواند فرش، میز، صندلی، اکسسوری ها یا هر چیز دیگری باشد که فکرش را کنید.

چه چیز در دکوراسیون فعلی منزلتان مورد پسند نیست؟

همان طور که ممکن است برخی بخش های دکوراسیون داخلی فعلی منزل خود را دوست داشته باشید، بخش هایی نیز هستند که مورد پسند شما نمی باشند. شما نباید در زمانی که بحث راحتی و آرامشتان به میان می آید، تحت هیچ شرایطی به خود دروغ بگویید. اگر بخشی از منزل شما به هر دلیل با روحیات و علایقی که دارید، هماهنگ نیست، آن را در لیست سیاه خود قرار دهید. می توانید در پروژه طراحی داخلی، این بخش را حذف کنید. شما باید مواردی که مورد علاقه تان نیستند را به صورت لیست در بیاورید و اگر کار را به دست طراح داخلی می سپارید نیز باید این موارد را با او در میان بگذارید.

ابته در برخی موارد، محدودیت هایی مانند محدودیت مالی وجود دارد که مانع جایگزین کردن طرح جدید می شود. همه این محدودیت ها به شرایط زندگی شما بستگی دارند و برای هر فردی متفاوت می باشند. چیزی که مهم است، این است که پیش از انجام پروژه طراحی داخلی، این موارد تا در نظر داشته باشید تا در صورت امکان، برای تغییر آن ها وارد عمل شوید.

نتیجه گیری

طراحی داخلی، برخلاف تصور برخی از افراد که آن را ساده می دانند، امری حساس می باشد که باید در انجام آن دقت زیادی کرد. گاهی اوقات، تنها یک اشتباه کوچک در طراحی داخلی منزل شما سبب ایجاد فضایی ناهماهنگ و غیر اصولی می شود و نتیجه کار را برخلاف میلتان شکل می دهد. در طراحی داخلی باید به همه جزئیات توجه کرد. حتی کوچک ترین چیزها هم مهم هستند. رنگ، اندازه، جنس و بافت متریال ها همه و همه اهمیت دارند. اگر به همه این جزئیات توجه کنید، می توانید بهترین فضا را برای خود و خانواده تان ایجاد نمایید. در ادامه می توانید از تصاویری که برای شما گلچین کرده ایم نیز دیدن کنید و از ایده های آن ها استفاده نمایید.

[frontpage_news widget=”29233″ name=”برترین های مهندسی”]

پویانو

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

نظرات بسته شده است.

at ut risus felis ante. Nullam
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .