ست کردن فرش درمعماری

0 4

یکی از کهن ترین لوازم منزل که همواره در دکوراسیون داخلی کاربرد داشته، فرش است. فرش ها به غیر از زیبایی دادن به فضای زندگی ما، باعث گرم شدن محیط می شوند و می توانند فضاها را تعریف و مشخص کنند. شاید کاربرد اصلی آن ها در گذشته، استفاده به عنوان فضای نشستن بوده است، اما امروزه با ورود انواع مبل ها و صندلی ها به دکوراسیون منازل، فرش ها کاربرد اولیه خود را از دست داده اند. با این حال، هنوز هم جزء مهمی از منازل ما هستند و در اکثر فضاهای داخلی به کار می روند.

برای این که یک فرش را با دکوراسیون فضای مد نظر خود ست کنید، می توانید از راه های زیادی کمک بگیرید. خوب است پیش از خرید فرش، رنگ، سبک و طرح وسایل منزل را در نظر بگیرید. خرید همزمان لوازم منزل نیز می تواند در این رابطه کمک کند. در این مطلب، راه های مختلف ست کردن فرش با دکوراسیون را با شما در میان خواهیم گذاشت. همراه معماری و زندگی باشید.

 

وسایل بسیار زیادی در هر فضا وجود دارند که می توان فرش را با آن ها هماهنگ کرد. یکی از راه های ساده برای پیدا کردن بهترین رنگ فرش این است که تم اصلی فضا را بدانید. معمولا در هر فضایی یکی از رنگ ها بر دیگر موارد، غالب است. در تصویر بالا تم رنگی به کار رفته در دکوراسیون نشیمن، رنگ کرمی دارد. اگر به میز جلومبلی و قاب نقاشی های روی دیوار نگاه کنید، این رنگ را می بینید. در این جا فرش با میز، قاب های روی دیوار و حتی گیاهی که در گوشه سالن قرار دارد، هماهنگی رنگ دارد.

فرش هایی که تم خنثی دارند، خیلی راحت تر با وسایل مختلف ست می شوند. رنگ های خنثی به طور کلی، رنگ هایی هستند که با اکثر رنگ ها ست می شوند. اگر فرشی که انتخاب می کنید دارای رنگی خنثی باشد، دست تان در انتخاب رنگ سایر وسایل باز است. به تصویر بالا نگاه کنید. یکی فرش آبی خاکستری در فضا پهن شده است و همان طور که می بینید، رنگ سایر وسایلی که به کار رفته اند، خردلی، قهوه ای، سفید، آبی و خاکستری است. این نشان می دهد که رنگ خنثی فرش، آن را با همه وسایل اطرافش ست می کند.

فرش های ایرانی که از معروف ترین و محبوب ترین انواع فرش هستند و در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارند، معمولا یکی از گزینه های مورد علاقه افراد در چیدمان منزل هستند. فرش های ایرانی، عموما طرح های شلوغ و ریز و درشتی دارند که با رنگ های مختلفی اجرا می شوند. مزیت فرش های ایرانی به این است که به خاطر در بر گرفتن رنگ های متنوع به راحتی با همه رنگ ها ست می شوند. اگر می خواهید یک فرش ایرانی بخرید، می توانید با آزادی بیش تری به انتخاب رنگ وسایل دیگر بپردازید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

at id Aliquam pulvinar sem, elit. quis adipiscing elit. eleifend consectetur ante.
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .