سالن آمفی تئاتر و فضای مشارکت مردمی Brain Embassy در کشور لهستان

0 239

انسان ‌ها فارغ از اینکه در کجای این کره ی خاکی زندگی می کنند، به فضایی برای دورهم جمع شدن، صحبت کردن، گوش دادن، تماشا کردن و به طور کلی،به ابراز وجود نیاز دارند. سالن آمفی تئاتر و فضای مشارکت مردمی Brain Embassy جایی برای ابراز وجود شهروندان شهر ورشو (Warsaw) در کشور لهستان است.

از همان ابتدا که این پروژه برای طراحی و اجرا به تیم معماری لهستانی mode:lina سپرده شد، بنا بود محلی برای سخنرانی و تجمع‌ های معنی دار تاسیس شود. آمفی تئاتر و فضای مشارکت مردمی Brain Embassy نمادی جدید است برای محله محبوب و پر رونق موکوتوف (Mokotów) در قلب شهر ورشو (Warsaw) پایتخت کشور لهستان (Poland). به بیان دیگر Brain Embassy ، همچون سوختی است برای به راه انداختن موتورهای تغییر و مقصدی است مطلوبِ جستجوگران و کاوشگرانی که برای تماشای تمام آن چه که زندگی به آن ها بخشیده است، به منظری جدید نیاز دارند.

شما در این آمفی تئاتر خود را فارغ از تمام دغدغه های زندگی روزمره، در نهایت آرامش و راحتی خواهید یافت! در سالن بدون دیوار و بی مرز و انتهای Brain Embassy که با فضایی سرسبز و طبیعی احاطه شده است، می توانید خود را برای کسب تجارب جدید آماده کنید. این سازه ی مدرن، فضایی باز و دموکراتیک را در اختیار برگزارکنندگان دورهمی ها و ایونت های مختلف، سخنرانان حوزه های گوناگون و همچنین هنرمندان فعال در حیطه ی هنرهای نمایشی قرار می دهد. حتی می توان فراتر از تمام گردهمایی های رسمی و نیمه رسمی، در محیط بدونِ حصار و نرده ی فضای بیرونی این آمفی تئاتر با دوستان و نزدیکان خود دیداری تازه کرد.

در کنار این کارکردهای کاربردی و مختص به زندگی مدرن و پر سرعت امروز، فرم آمفی تئاتر Brain Embassy نیز در نوع خود جذاب و منحصر به فرد است! برای شکل دادن به این سالن که براساس فرمول های معماری کلاسیک طراحی شده است، یک حجم دایره ای شکل بر فضای تجمع مردم محاط گشته است و سقف با شکوهی از جنس بتن و شیشه آن را پوشش داده است.

در توضیح این فرم و برای تشریح دلایل این انتخاب بایستی به فلسفه‌ ی وجودی تیم معماری mode:lina و شعار بسیار جذابی که دارند رجوع کنیم: ” بشقاب صبحانه خود را به ما نشان بده تا آشپزخانه ای مخصوص برایت طراحی کنیم! ” برهمین اساس می توان گفت آمفی تئاتر Brain Embassy هم دقیقا همان چیزی است که موکوتوفِ (Mokotów) شلوغ و پر هیجان به آن نیاز دارد!

منبع:

archdaily.com

نادیا کریمی – ابگینه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

dapibus tempus risus. massa Aliquam id, ut
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )