ساخت متریال در معماری

0 2

wave/cave، پروژه ایست که یکی از قدیمی ترین تکنولوژی های ساخت متریال در معماری را فراهم کرده است.
wave/cave یک ترکیب توپوگرافی 60 متر مربعی است که از 1670 بلوک سفالی بدون لعاب تشکیل شده و برای حضور در نمایشگاه IMATATIAL MATERIAL IMI در FuoriMilan در سال 2017 ساخته شده است. قسمت های داخلی بلوک ها  با جلوه ای زیبا و تزئینی در سه طبقه قرار گرفته اند و سطحی نرم و منحنی دارند که با ارتفاع 3.6 متر، درون دیوار خارجی قرار گرفته است.
ویژگی های منحصر به فرد فرآیند اکستروژن که با همکاری NBK Keramik انجام شده است، به طور منظم باعث ایجاد وجوه مختلف و سطح مقطع های مشبکی شده که با برش در شیب های مختلف، متوجه پیچیدگی های هندسی آن ها می شویم.

گروه طراحی PHT Lighting Design برنامه ای را برای نورپردازی استفاده کرده است که با فرا رسیدن شب، پیچیدگی های این فرم را به خوبی نمایش می دهد. 70پروژکتور مورد استفاده توسط L&L Luce & Light  تهیه شده اند.
ما با همکاری نزدیک با شرکای خود در NBK ، فرمی از بلوک را طراحی کردیم که میان “یکپارچگی سازه ای”  و “بیانگر احتمالات بودن”، تعادلی برقرار می کند. فرآیند های طراحی و ساخت کاملاً یکپارچه بوده و آموزش های دیجیتالی برای برشهای پروفیل به صورت خودکار ساخته شده و مستقیماً به تیم تولیدی ارسال می شود. برای مونتاز کردن  بلوک ها به شکل نهایی آنها از یک سیستم مخفی از صفحات استیل ضد زنگ استفاده شده است که توسط Metalsigma Tunesi نصب و گسترش داده شده و با مهندسی Arup انجام شده است.
بلوک ها از یک قالب سفارشی بیرون آورده  شده و سپس با تجهیزات CNC در 797 پروفیل مجزا بریده شده اند.
مساحت:60 مترمربع

ارل
منبع : شرکت معماری SHoP

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ipsum in id, felis non pulvinar dolor. efficitur.
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .