روش های ایجاد دکوراسیون اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی

0 8

دکور اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی : کشور های نروژ، سوئد و دانمارک علاوه بر فرهنگ، جغرافیا و آب و هوای مشترک، هم چنین سبک دکوراسیونی آرامش بخش با تمرکز بر طراوت، سادگی و نور را نیز با یکدیگر به اشتراک می گذارند. سبک اسکاندیناوی نه تنها در کشور های اسکاندیناو، بلکه در تمام دنیا شناخته شده و بسیار محبوب است و این محبوبیت به هیچ عنوان تصادفی نیست! امروزه با دست آورد های زندگی مدرن که باعث شده است کار و تکنولوژی بر زندگی ما حاکم شوند، یکی از چیز هایی که تمام افراد به ویژه در خانه به آن نیازمند هستند، آرامش، راحتی و فضایی فرح بخش است.

سبک اسکاندیناوی که از طرف طراحان داخلی نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، دارای ساختاری است که دقیقا چنین شرایطی را ایجاد کرده و این نیاز های افراد را برطرف می کند و به همین دلیل است که این سبک امروزه در تمام دنیا از محبوب ترین و پرکاربرد ترین سبک ها به شمار می رود.

سبک اسکاندیناوی با مبلمانی ساده، رنگ سفید بر گرفته شده از رنگ برف، گرمای مصالح طبیعی و با اشیاء و چیدمان ساده و مینیمال، هم از نظر جسمی و روحی باعث آرامش انسان شده و هم در ایجاد فضایی دلباز و فرح بخش بسیار موفق است. هم چنین از نظر زیبایی شناختی نیز این سبک با وجود این که سادگی را در الویت قرار می دهد، اما بسیار چشم نواز و قابل توجه بوده و فضایی تاثیر گذار ایجاد می کند.

در راس مکان هایی که بیشترین استفاده از سبک اسکاندیناوی در آن صورت می گیرد، اتاق خواب قرار دارد که باید دارای ویژگی های راحتی و آرامش بخشی باشد. ما نیز در این مطلب به نکاتی خواهیم پرداخت که به سادگی به شما کمک می کنند تا سبک اسکاندیناوی را در اتاق خواب خود اجرا کنید.

  • فضای باز در اتاق ایجاد کنید

درست مانند اصول سبک اسکاندیناوی، میان مبلمان موجود در اتاق خواب فضای خالی ایجاد کنید. این روش باعث می شود تا اتاق دلباز و تازه به نظر برسد و در روز های تاریک و کوتاه زمستانی مانع از ایجاد فضایی دلگیر، فشرده و شلوغ می شود.

از تخت خواب های کوتاه استفاده کنید
در چیدمان اتاق خواب علاوه بر ایجاد فضای کافی میان مبلمان و اشیاء، در انتخاب مدل مبلمان نیز مدل هایی که باعث باز تر شدن فضای اتاق می شوند را انتخاب کنید. به همین دلیل تخت خواب های کوتاه و نزدیک به زمین، برای اتاق خواب های سبک اسکاندیناوی بهترین انتخاب به شمار می روند، زیرا هر چه تخت خواب به کف اتاق نزدیک باشد، به همان میزان فضای بازتری در اتاق خواب ایجاد می شود.

برای اتاق خواب سبک اسکاندیناوی خود، می توانید تخت خواب های کوتاهی که با نام تخت های ژاپنی نیز شناخته می شوند و در واقع در طراحی های دنیای شرق از جایگاه ویژه برخوردار هستند را به کار ببرید.

  • نیازی نیست که همیشه اتاقی مرتب داشته باشید!

سبک اسکاندیناوی سبکی است که با ویژگی راحتی مطرح می شود و به کمک طراحی های وسیع و فضاهای باز، دارای ساختاری است که می تواند با کمی بی نظمی نیز کنار بیاید. در این سبک نیازی نیست که تخت خواب شما همیشه ظاهری مرتب و بدون نقص داشته باشد، بالعکس، کمی بهم ریختگی بر روی تخت خواب فضایی زیبا و صمیمی ایجاد خواهد کرد.

 

از سطوح چوبی استفاده کنید
در اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی استفاده از سطوح چوبی روستیک بسیار پرکاربرد است. اگر می خواهید در اتاق خواب خود سبک اسکاندیناوی اصیل و طبیعی را اجرا کنید، به جای محصولات و مبلمان مصنوعی که با تکنولوژی های مدرن تولید می شوند، مبلمانی که با چوب های طبیعی ساخته شده اند رابه کار ببرید. هم چنین در مورد انتخاب کفپوش اتاق خواب نیز کفپوش های چوبی، به شکلی زیبا با این سبک هماهنگ خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

venenatis, dictum neque. eleifend quis Nullam porta. ut Praesent libero risus diam
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .