رنگ ها چقدر میتونن در دکوراسیون داخلی تاثیر داشته باشن؟

رنگ ها چقدر میتونن در دکوراسیون داخلی تاثیر داشته باشن؟
به رنگ زرد گل نرگس یا پوست لیمو تا حالا فکر کردین؟ چه احساسی بهتون دست میده؟

مطالب روانشناسی رنگ ها در حس و حال فضاها تاثیر فوق الهاده ای دارن. پس اول از همه واسه ی انتخاب رنگ دکوراسیون، باید در مورد تاثیر و حس اون رنگ بدونین، هیچ وقت بدون اطلاع، رنگی رو انتخاب نکنین. گاهی نیاز دارین فضایی آرام، شلوغ و… داشته باشین، پس رنگ چون قابلیت بوجود آوردن هر فضایی رو داره، میتونه کمک زیادی بهتون بکنه.
رنگ زرد: حس گرمی، نشاط و یادآور شروعی دوبارست، یعنی امید به زندگی.

مثال جالبی میتونه باشه اینکه: ما هر روز صبح روزمون رو با زردی نور خورشید شروع میکنیم، پس میتونیم از حس خوب این رنگ تا زمانی که داخل منزل هستیم استفاده کنیم.

این رنگ، از لحاظ روحی، باعث حس شادی در وجود خودتون و اعضاء خانوادتون میشه. رنگ زرد رو پیشنهاد میکنم در دکوراسیون های با طراوت و گرم استفاده کنین. همچین رنگ زرد تنها رنگیه که، وجود نورهای مختلف باعث روشن و تیره شدنش میشه، پس در اتاقهای آفتابگیر حواستون باشه که رنگ زرد شفافیت و روشنیه زیادی داره و برعکس زیر نورهای مصنوعی تیره تر میشه.

زرد برای گل فروشی ها، قنادی ها، اسباب بازی فروشی ها، پارک های تفریحی و حراجی ها رنگ ایده آلی است و اولین رنگی است که در فرآیند دیدن، جذب می شود. همچنین زرد بیشترین قابلیت رویت توسط چشمان انسان را دارد، به همین دلیل سریعتر از دیگر رنگ ها مورد توجه انسان قرار می گیرد.

زرد، رنگ احتیاط است. علائم زرد رنگ موجود در راه ها به رانندگان هشدار می دهد که مشکلی در راه یا مسیر اتفاق افتاده است و این دلیل دیگری است، بر این که چرا به سرعت توجه ما به رنگ زرد جلب می شود.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ