رنگ های شاد برای دکوراسیون بهاری

0 11

در طراحی دکوراسیون داخلی، فضاهای مختلف به ویژه خانه‌ها ایده پردازی بسیار مهم است و به همین دلیل هم باید از هر آنچه که در پیرامون ما قرار دارد استفاده کرد. بسیاری از طبیعت و فصل‌های آن برای طراحی داخلی خانه خود استفاده می‌کنند. فصل بهار که نشانه‌ای از زندگی است سرشار از رنگ های گرم و سرد که در ترکیب با یکدیگر می‌توانند فضایی با یک دکوراسیون بهاری سرزنده و زیبا را به دست دهند. در ادامه این مطلب از معماری و زندگی به معرفی بهترین رنگ های بهاری در دکوراسیون و ارائه چند ایده و نمونه می‌پردازیم.

بهترین رنگ‌ها در دکوراسیون بهاری

با ایده گرفتن از فصل بهار می‌توان رنگ‌ها و ترکیب رنگی زیادی را در طراحی و دکوراسیون داخلی فضاها و بخش‌های مختلف خانه و المان‌های موجود در آن به کار گرفت. در ادامه به معرفی بهترین رنگ های بهاری پرداخته شده است.

رنگ صورتی

یکی از زیباترین رنگ هایی که می‌توان آن‌ها را شکوفه‌های بهاری دید، طیف رنگی صورتی است. رنگ‌های صورتی مایل به قرمز و مایل به آبی در فصل بهار بسیار دیده می‌شوند که به صورت‌های مختلفی می‌توان آن را در دکوراسیون بهاری به کار گرفت. از نظر روانشناسی رنگ صورتی؛ نرم و لطیف، دوستانه، صلح آمیز و آرام است، در عین حال جسورانه و پر جنب‌وجوش و تحریک کننده احساسات عاطفی نیز هست.

از طرفی هم به طور کلی رنگ صورتی برای دکوراسیون داخلی رنگ آسایش و آرامش است. این رنگ حس مشترک بودن و به اشتراک گذاشتن را منتقل می‌کند. نور صورتی رنگ، آرامش‌بخش و سرگرم کننده، برای یک روز پر استرس است. رنگ صورتی انرژی فوق‌العاده‌ای دارد که شبیه نوری در تاریکی رسوخ می‌کند. باید به طور یکنواخت و خیلی ساکن از این رنگ استفاده کرد چرا که تأثیرات منفی هم ممکن است داشته باشد و بهتر است در ترکیب با طیف‌های رنگی از آن استفاده کرد.

در اتاقی که تمام وسایل و مبلمان را با رنگ سفید و طیف‌‌های روشن رنگی انتخاب کرده‌ایم، به کارگیری رگه‌هایی از رنگ صورتی می‌تواند انرژی بسیار زیادی را در محیط آن ایجاد کند و زیبایی بسیاری به دکوراسیون اتاق ببخشد. استفاده از رنگ صورتی نباید تنها به طیف‌های روشن و ملایم محدود شود. می‌توانید از صورتی تیره و متمایل به سرخابی، برای ایجاد یک نقطه کانونی ایده آل بهره بگیرید و به این ترتیب تمرکز بصری مناسبی در فضای اتاق ایجاد کنید.

رنگ های آبی در دکوراسیون بهاری

رنگ آبی که شامل طیف رنگی مختلفی است از دیگر رنگ های سرد بهاری است که می‌توان از وجود آن در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف و به صورت‌های مختلف بهره برد. آبی‌های روشن را به دسته آبی فیروزه‌ای، آبی دریایی (به رنگ دریا)، سبز آبی، آبی آسمانی و آبی فسفری دسته بندی می‌کنیم. همچنین آبی‌های تیره نیز به دسته آبی نفتی، لاجوردی، سرمه‌ای و آبی کدر تقسیم می‌شوند. آبی تیره، رنگ حقیقت و اعتدال است. رنگ آبی محض، رنگ الهام بخشی، صداقت و معنویت است.

رنگ آبی در طراحی داخلی فضای منزل، به منظور توسعه و گشودگی فضاها استفاده می‌شود؛ به عبارت دیگر، استفاده از این رنگ در دیوارها، کف و مبلمان باعث می‌شود فضا بزرگ‌تر به نظر آید. در دکوراسیون اتاق‌هایی که نور شمالی دارند، استفاده از این رنگ توصیه نمی‌شود، ولی در اتاق‌هایی که کاملاً نورگیر هستند و در تابستان بسیار گرم می‌‎شوند، این رنگ می‌تواند گرما و دمای اتاق را تا حدی پایین بیاورد.

در صورتی که از رنگ‌های آبی روشن به عنوان رنگ اصلی و زمینه در اتاق استفاده می‌کنید، می‌توانید با به کارگیری آبی‌های گرم در مبلمان یا پارچه‌های مبل‌ها، این رنگ را متعادل کنید. برای ایجاد آرامش در اتاق‌های خانوادگی، پذیرائی، آشپزخانه‌های بزرگ و فضاهایی که محل تجمع افراد است، پیشنهاد می‌شود از آبی گرم‌تر مانند آبی نیلی و فیروزه‌ای استفاده کنید.

آبی تیره اثری متضاد دارد و حس دلتنگی و تاریکی را در افراد به وجود می‌آورد، بنابراین استفاده از این رنگ به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. از طرفی هم مطالعات نشان داده است که تاثیر آرامشی که از این رنگ گرفته می‌شود جلوی اشتهای افراد را می‌گیرد. از این رو نمی‌تواند رنگی مناسب برای اتاق ناهارخوری و آشپزخانه باشد.

  • ویکی ساختمان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

libero efficitur. accumsan amet, et, ut fringilla lectus venenatis porta. Praesent vulputate,
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .