رمان هایی که معمارها باید بخوانند

0 2
رمان هایی که معمارها باید بخوانند 

معماری و زندگی در این نوشتار به معرفی رمان هایی که معمارها باید بخوانند میپردازد که میتواند معمارها و دانشجویان این رشته را راهنمایی کند. دو مورد از این کتاب ها توسط نویسنگان خارجی نوشته شده است که به فارسی ترجمه شده اند و دو مورد دیگر توسط نویسندگان ایرانی نوشته شده اند.

معرفی رمان هایی که معمارها باید بخوانند : شهرهای نامرئی، ایتالو کالوینو، ترجمه ترانه یلدا، انتشارات مرکز

این داستان در زمان قوبلای خان اتفاق افتاده است. حاکم مغول علاقه دارد که جهانگردان را به تمام نقاط امپراطوری خود بفرستد تا برایش از شهرهای متعدد تعریف کنند. در این کتاب وارد شهرهایی میشویم که کالینو خلق میکند. او از شهرهایی مینویسد که هیچ وقت وجود نداشتند و شبیه هیچ یک از شهرهایی که میشناسیم و در آن ها زندگی میکنیم نیستند، اما تمام شهرهایی که ما میشناسیم را در خود منعکس میکند.

شهرهای نامرئی

معرفی رمان هایی که معمارها باید بخوانند : ستون های زمین، کن فالت، ترجمه طاهره صدیقیان، انتشارات روشنگران و مطالعات زنان

این کتاب در سه جلد و در مورد ساخت یک کلیسای باشکوه در قرن دوازدهم و همزمان با فئودالیسم در انگلستان نوشته شده است. ستون های زمین سیر تحول معماری گوتیک را به عنوان پاسخی برای رومانسک را در پس زمینه زندگی قرون وسطایی انگلستان و روزهای خشن و پرهیاهوی این کشور با جزئیات بالا بازآفرینی میکند و شهرها را به یک فضای آشنا برای ما تبدیل میکند. یک سریال در سال ۲۰۱۰ بر اساس داستان این کتاب ساخته شده است.

معرفی رمان

معرفی رمان هایی که معمارها باید بخوانند : معمای ماهیار معمار، رضا قاسمی، انتشارات نیلوفر

ماهیار در این نمایشنامه یک معمار است که در حال ساختن قصری برای پادشاه است، اما قبل از به پایان رساندن کار ناپدید میشود و در نقاط متعدد کشور با لباس بدن ظاهر میشود و خود را از پادشاه پنهان میکند. معمارهای زیادی از سراسر جهان خود را به پادشاه میرسانند و ادعا میکنند که میتوانند قصر را تکمیل کنند، اما موفق نمیشوند. ماهیار پس از هفت سال برمیگردد تا از راز پنهان شدن خود بگوید.

معرفی رمان

معرفی رمان هایی که معمارها باید بخوانند : تار و پود و هنوز…؛ سرگذشت من و معماری ما، علی اکبر صارمی، انتشارات هنر معماری قرن

این کتاب در مورد بخش هایی از زندگی علی اکبر صارمی نوشته شده است که در ارتباط مستقیم با حرفه معماری است. او در این کتاب تلاش کرده است زندگینامه خود و از گشت و گذار در شهرهای متعدد ایران و دیگر کشورها بنویسد و معماری ایران را از اوایل دهه چهل تا اواخر دهه هشتاد توصیف کند.

علی اکبر صارمی

ابگینه

معماری و زندگی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

porta. accumsan venenatis Praesent ultricies ut risus dictum pulvinar diam odio id
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .