راهنمای نصب درست اثر هنری به دیوار

0 8

خانه‌ ای که با آثار هنری آراسته و تزئین شده‌ است، توجهات زیادی را به سوی خود جلب می نماید! دیوار خانه، جایی است که هنر دکوراتور و یا کسی که تزئین خانه به سلیقه ی او انجام می شود، را به چالش می کشد و نشان می دهد که دکوراسیون داخلی خانه با چه ایده ای انجام شده است. به یاد داشته باشید خلق دکوراسیون هنری در یک خانه، لزوما کار پیچیده‌ ای نیست!

انتخاب یک رنگ مناسب برای خانه، نمای خاصی به فضای داخلی خانه ی شما می دهد. استفاده از سایه های مختلف رنگ در خانه به نظر موضوعی است که هرگز نمی توان از آن دست کشید!برای محدود کردن تم رنگ ها بایستی به فضا و دید آن مراجعه نمود. نصب آثار هنری باید به گونه ای باشد که مرکز تصویر، هم سطح چشم یک فرد با قد متوسط قرار بگیرد.

با ما همراه باشید تا با برخی از این نکات پیرامون این موضوع آشنا شوید؛

توجه داشته باشید به هنگام نصب آثار هنری بر روی مبلمان بایستی، فاصله ی مناسب ارتفاعی را رعایت نمایید و به نوعی حس شناور بودن را به آن اثر هنری تزریق نمایید. توصیه می کنیم آثار هنری را ۶ الی ۸ سانتی متر بالاتر از مبلمان مورد نظر خود نصب نمایید!

چنانچه تصمیم دارید یک اثر هنری را بر روی یک دیوار خالی نصب نمایید، توصیه می کنیم آن را در فاصله ی تقریبی ۵۷ الی ۶۰ سانتی متری از کف زمین فاصله مرکز اثر هنری تا کف زمین) و در مرکز دیوار، نصب نمایید. این ارتفاع، هم سطح چشم یک خانوم با قد متوسط می باشد و مناسب است.

چنانچه تصمیم دارید چند اثر هنری را بر روی دیوار نصب نمایید و دیوار را به یک دیواری گالری مانند تبدیل نمایید، بهتر است هر یک از آثار را در فاصله ی ۳ الی ۴ سانتی متری از یکدیگر نصب نمایید. دقت داشته باشید قرار دادن آثار هنری در کنار یکدیگر و با فاصله ی صحیح، به هر چه زیباتر دیده شدن آن ها کمک شایانی می کند! نکته مهمی که در نصب آثار هنری و تابلوها بایستی به خاطر سپرده شود، آن است که یک مجموعه آثار هنری و تصاویر بایستی به عنوان یک واحد در نظر گرفته شود.

طول اثر هنری یا هرگونه آویز دیواری بر بالای مبلمان، بایستی بیشتر از طول مبلمان نشود! دقت داشته باشید بهتر است از آثار هنری بسیار کم عرض استفاده نکنید! هنگام انتخاب اندازه ی آثار هنری برای فضای داخل خانه ی خود، اطمینان حاصل کنید که آثار هنری انتخاب شده بایستی دو سوم عرض مبلمان مورد استفاده در فضا را داشته باشد!

آیا شما دستورالعمل های بالا را رعایت می نمایید؟ نکات بیان شده در بالا، بسیار ساده می باشند! تنها کافی است با کمی دقت و توجه بیشتر، فضای داخلی خانه ی خود را زیباتر نماییم!

به عنوان آخرین نکته دقت داشته باشید چنانچه نمی‌ توانید اثر هنری و نقاشی مناسب و موردنظر خود را بیابید، به سراغ تابلو فرش یا پارچه‌ های منقشی بروید که در قاب‌ های بزرگ نصب شده است.

 

محمد سیمری،  کارشناسی ارشد معماری داخلی

ابگینه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

dolor efficitur. luctus vel, dapibus quis, ut Donec sit mattis
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .