دکوراسیون پنجره

0 9

در زمینه طراحی داخلی ، فضا ها و نقاط مختلفی در محیط خانه وجود دارند که می‌توان از آن ها به عنوان فضایی شخصی و برای لذت بردن از زمان های مختلفی در روز استفاده کرد. این فضا ها می توانند گوشه ای برای کتاب ‌خواندن، استراحت کردن و یا فضایی برای صرف یک لیوان چای لذت بخش باشند. یکی از نقاط مناسب برای ایجاد چنین فضایی در محیط خانه، فضای خالی برای دکوراسیون پنجره ها است.

مقابل پنجره مکانی مناسب برای ایجاد فضایی شخصی، فضایی برای استراحت کردن و یا فضایی برای صحبت های دوستانه و خانوادگی به شمار می رود. شما از فضای مقابل پنجره موجود در خانه چگونه استفاده می کنید؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که می توانید با ایجاد طراحی مناسب در این مکان به فضایی زیبا، راحت و شخصی دست پیدا کنید؟ برای این که بدانید چگونه می‌توان فضای مقابل پنجره را دکوراسیون کرد با معماری و زندگی همراه باشید:

 

فضای مقابل پنجره یکی از زیبا ترین مکان های خانه به شمار می رود که باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. تفاوتی ندارد که از این فضا برای چه کار و فعالیتی استفاده کنید، موضوع مهم این است که راحتی را در اولویت اول قرار دهید. یک روشنایی مناسب و گرما، به خصوص در فصل زمستان، از جمله عوامل مهمی هستند که باعث ایجاد فضایی راحت در این مکان می شوند. البته با استفاده از منسوجات متنوع و متفاوت نیز می توانید فضایی دعوت کننده و لذت بخش برای خود ایجاد کنید. موضوع دیگر این است که در انتخاب پنجره ای که می خواهید در مقابل آن فضایی راحت برای خود ایجاد کنید، به منظره و جهتی که آن پنجره به آن نگاه می کند نیز توجه داشته باشید.

اگر پنجره ای در خانه هست که رو به جنوب قرار دارد، حتما آن را برای چنین فضایی انتخاب کنید؛ زیرا پنجره های جنوبی در تمام طول فصل زمستان نور مستقیم خورشید را دریافت کرده و فضایی روشن و گرم و راحت را برای شما ایجاد می کنند. البته چنین پنجره‌ ای در فصل تابستان نیز بسیار کارآمد خواهد بود، زیرا به میزان کافی نور دریافت کرده و حسی از شادی و نشاط را در شما ایجاد خواهد کرد.

  • چیدمان های متنوع برای فضای مقابل  دکوراسیون پنجره

اگر در مقابل پنجره یک تو رفتگی طبیعی وجود نداشته باشد، می توانید با استفاده از مبلمان مناسب فضایی مانند تورفتگی در مقابل پنجره ایجاد کرده و از فضای داخل آن استفاده کنید. در برخی موارد در فضای مقابل پنجره های بدون استفاده، با یک طراحی مناسب، نه تنها در فصل زمستان، بلکه در تمام فصول سال می‌تواند به یک فضای کاربردی و راحت تبدیل شود.

با استفاده از یک نشیمنگاه راحت و پوشاندن آن با کوسن ها و بالشتک های راحت و تزئینی می توانید به فضایی برای کتاب خواندن و فضایی برای صحبت کردن با دوستان و یا حتی به مکانی فقط برای تماشای فضای بیرونی دست پیدا کرده و یک گوشه دنج و راحت برای خود طراحی کنید. می‌توانید لبه پنجره یک طاقچه کوچک طراحی کرده و یا از یک میز کوچک در این فضا استفاده کرده و از آن برای قرار دادن چای و قهوه و کتاب های خود استفاده کنید.

اگر فضای مقابل پنجره مورد نظر شما فضای باریکی دارد، باز هم با استفاده از یک نیمکت می توانید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، زیرا هر چه قدر هم که فضای موجود باریک و پر رفت و آمد باشد، استفاده از یک نیمکت می تواند فضایی راحت و کاربردی را برای شما ایجاد کرده و هم چنین مانع از تنگ تر شدن فضا می شود. حتی می توانید این نیمکت را با یک صندلی و مبل تک نفره نیز تکمیل کرده و به فضای دکوراتیو تری دست پیدا کنید.

زمانی که به طور طبیعی در مقابل پنجره تورفتگی و یا فضایی برای نشستن وجود ندارد، با استفاده از مبلمان و طراحی مناسب، می توانید چنین فضایی را ایجاد کنید. برای این منظور می توانید یک نیمکت طراحی کرده و دو طرف آن را به شکل کتابخانه و یا کمد های دیواری طراحی کرده و به یک فضای یکپارچه دست پیدا کنید. این طراحی هم دکوراتیو و هم کاربردی بوده و هم چنین فضایی کافی برای ذخیره سازی اشیاء متفاوت را در اختیار شما قرار خواهد داد.

زمانی که چنین کتابخانه ای را در اطراف پنجره طراحی کنید، می توانید در مقابل پنجره ای که میان این کتابخانه باقی می ماند، به جای یک نیمکت و صندلی، یک میز کار طراحی کرده و فضایی برای انجام کار ها و فعالیت ‌های خود ایجاد کنید.

البته در طراحی این فضا باید به این موضوع توجه داشته باشید که معمولاً در آپارتمان ها، از آن جایی که پنجره مکانی است که بیشتری هدر رفت گرما از طریق آن صورت گرفته و باعث سرد شدن فضای داخلی می ‌شود، سیستم های گرمایشی ای مانند رادیاتور ها را در مقابل پنجره به کار می برند. به همین دلیل طراحی ای که در مقابل پنجره انجام می دهید باید به گونه‌ای باشد که مانع از گرمای رادیاتورها نشده و آن را مسدود نکند.

بدون شک ارتفاع پنجره نیز در چگونگی استفاده و طراحی این فضا بسیار تأثیرگذار است. این که بتوانید در مقابل پنجره از یک نیمکت و صندلی استفاده کرده و یا یک میز کار در مقابل آن قرار دهید، کاملاً به ارتفاع پنجره بستگی خواهد داشت. حتی ممکن است که گاهی پنجره تا زمین ارتفاع داشته باشد و فضایی در مقابل آن وجود نداشته باشد که بتوانید از یک صندلی و یا یک میز کار در مقابل آن استفاده کنید.

در چنین شرایطی با قرار دادن یک مبل راحتی در رو به روی پنجره و با استفاده از یک میز کوچک در کنار آن می توانید به یک فضای راحت و شخصی دست پیدا کنید.

استفاده از یک سیستم روشنایی ملایم، یک چراغ مطالعه زیبا، استفاده از گیاهان آپارتمانی در اطراف پنجره، استفاده از عود و یا شمع های معطر و زیبا، از جمله عناصری هستند که می‌توانند این گوشه را به مکانی گرم تر و جذاب تر برای شما تبدیل کنند.

[wp-rss-aggregator]

فضای مقابل پنجره حتی می‌تواند به عنوان فضایی مناسب برای پرداختن به سرگرمی های شما نیز مورد استفاده قرار بگیرد. برای این منظور می‌توانید این فضا را بر اساس علایق و سرگرمی هایی که دارید طراحی کرده و در آن زمان هایی را برای تنها بودن سپری کرده و به علایق و سرگرمی های خود بپردازید.

در پایان این موضوع را در نظر داشته باشید که در محیط داخلی خانه، به خصوص در خانه های کوچک، بسیار مهم است که از تمام فضای موجود به بهترین شکل ممکن استفاده شود. به همین دلیل فضای مقابل پنجره که معمولاً بدون استفاده باقی می‌ماند، می‌تواند به فضای مناسبی برای استراحت کردن، فعالیت های روزانه، کتاب خواندن، چای نوشیدن و غیره تبدیل شود.

تنها موضوع مهم این است که بر اساس فضای موجود و مکانی که در اختیار دارید، طراحی مناسب را برای دکوراسیون پنجره انتخاب کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید.

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

id, tristique felis consequat. libero. ut vel, dolor id odio
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .