دنیای کودکان جوی سیتی

9

دنیای کودکان “جوی سیتی” | شانگهای، چین

این دنیای کودکان، در طبقه ششم ساختمان جنوبی “جوی سیتی” شانگهای، یک فضای الحاقی به مرکز خریدی است که حال و هوای عش در آن پیداست. این فضای سرگرمی و فروشگاهی برای بچه های 3 تا 10 ساله و با ظرافت خاصی طراحی شده است، که تجارب غنی، جالب و متنوعی را ارائه می دهد. این فضا بچه ها را تشویق می کند که در تصورات معصوم جاودانه خود رها شوند و از غرایز خود پیروی کنند و طبیعت را به روش خود کشف کنند.
نحوه ادغام سازه سه لایه با ارتفاعات مختلف در این طبقه یک چالش برای معمار است. کل فضا با پیروی از کانسپت “Dandelion Hill”، رشد می کند و با ریتم “خطوط کانتور” به طور طبیعی جریان می یابد. رنگهای پر زرق و برق بین فضای سرگرمی و مغازه ها تغییر می کند، جایی که خانواده ها با هم ارتباط برقرار می کنند و بچه ها در حال پرورش هستند. این طرح از طریق ایجاد فضای تعاملی، کودکان را تعلیم می دهد و به آنها الهام می بخش ، ضمن اینکه والدین آن ها را ترغیب می کند تا با کاوش های آن ها همراه شوند.
این معمار از Dandelion Hill الهام گرفته است، و شکل تپه ها را هنگام اتمام ریتم “خطوط کانتورینگ” در یک جغرافیای عظیم به تصویر می کشد. در این فضای 4200 متر مربعی، فروشگاه ها و اماکن تفریحی عمومی در جریان حرکت دایره ای بازدیدکنندگان ادغام شده اند.
صحنه اصلی در سالن آسانسور قرار دارد، ساقه قاصدک از درون خاک بیرون آمده و گسترده می شود. “آواز” هنر اینستالیشن بچه ها را تشویق می کند که طبیعت را به سادگی با گوش بشنوند و توجه زیادی بکنند. در حالی که بچه ها چشم به هم می زنند، خانه کتاب دلپذیر گل گلی و پرنور و شکوه “جنگل رنگین کمان” به چشم می خورد. بدن بچه ها حین بالا رفتن از سرسره های جذاب، حرکت را به خوبی لمس و احساس می کنند، همین طور در خانه های درختی پلازای مرکزی گردش می کنند. در پایان آنها “پری ماسکراد” درخشان می رسند.
این پروژه مانند یک پالت که به آن ضربه زده می شود، در مناطقی با تم های مختلف تا 200 رنگ را به فضا می پاشد.هنر اینستالیشن و فروشگاه های هنری به هم می رسند و با یکدیگر ادغام می شوند و زندگی و توقعات سرگرم کننده را به فضا می آورند.
کل فضا استعاره ای است از روند زندگی از جوانه زدن، رشد تا بلوغ، تشویق علائق و ایده های خلاق برای رشد در کودکان، و راهنمایی آنها به طرف کشف جادوی طبیعت.
مشخصات پروژه:
شرکت: آریزون دیزاین
نوع: تجاری› نمایشگاه تجارت خرده فروشی
وضعیت: ساخته شده
سال: 2018
اندازه: 4200 متر مربع
منبع: architizer – ارل

نظرات بسته شده است.

mattis commodo Nullam eget vel, Donec
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .