دفتر کار کمپانی فوجیتسو واقع در شهر سیدنی کشور استرالیا، توسط استودیوی معماری Woods Bagot

0 154

کمپانی فوجیتسو به عنوان ینمایش سایتک شرکت تجهیزات الکترونیکی، مخابراتی و فناوری اطلاعات ژاپنی و همچنین چندملیتی  که در سال ۱۹۳۵ میلادی در پی تفکیک از شرکت فوجی الکتریک تاسیس شد، در حال حاضر با داشتن ۱۷۲ هزار کارمند ، به ‌عنوان سومین ارائه ‌کننده خدمات فناوری اطلاعات در جهان شناخته می شود! دفتر مرکزی این کمپانی چندملیتی در شهر توکیو واقع شده است اما در بیشتر شهرهای دنیا (در بیش از ۷۰ کشور) دارای دفتر نمایندگی می باشد.

دفتر کار کمپانی فوجیتسو واقع در شهر سیدنی کشور استرالیا، توسط استودیوی معماری Woods Bagot در سال ۲۰۱۴ میلادی طراحی شده است. بد نیست بدانید استودیوی معماری استرالیایی Woods Bagot در سال ۱۸۶۹ میلادی و توسط Walter Bagot (معمار استرالیایی) و E. J. Woods (معمار انگلیسی) پایه گذاری شد.

دفتر کار این کمپانی چندملیتی در شهر سیدنی (در شمال غربی این شهر) با مساحت ۹۰۰۰ متر مربعی ، در یک ساختمان نوساز با پنج طبقه واقع شده است. جالب است بدانید معماران با تمرکز بر راحتی مشتریان و همچنین کارمندان کمپانی فوجیتسو ، طراحی این دفتر کار را به انجام رسانده اند و یک فضای شاداب و پر انرژی را برای آن ‌ها فراهم آورده اند. نکته ی ارزشمند در طراحی دفتر کار فوق، این است که  استودیوی معماری Woods Bagot برای اجرای این پروژه، همکاری نزدیکی را با کمپانی فوجیتسو داشت تا طراحی داخلی این دفتر با فعالیت ‌های بخش‌ های اصلی این کمپانی، متناسب باشد و هماهنگی لازم و کافی را داشته باشد.

طراحی دفتر این کمپانی، همسو با نیازها و اهداف آن انجام شده است. ایجاد فضاهای مختلف با کارایی بالا و متناسب با نوع فعالیت‌ های کارمندان، گزینه ‌های زیادی را پیش روی کارمندان قرار داده است! به ‌طوری که کارکنان بر حسب نوع فعالیت های روزانه می ‌توانند از بخش‌ های مختلف این دفتر کار استفاده کنند.

در این پروژه، طبقات با استفاده از یک پلکان مرکزی به هم متصل شده اند؛ در حقیقت پلکان مرکزی و آشپزخانه ‌ی این پروژه، محل رفت و‌ آمد کارکنان است و باعث ایجاد نوعی ارتباط بین تمام این طبقات شده است! تقریبا در تمام طبقات، از ورودی و قسمت پذیرش گرفته تا قسمت ‌های مختلف طبقات بالاتر، متریال مشابه و یکسانی به کار گرفته شده است.

هر طبقه در این پروژه ، از قسمت ‌های مختلفی تشکیل شده است، برای فعالیت ‌هایی که به تمرکز بیشتری نیاز دارند یک محیط بی ‌سر و صدا و آرام و برای فعالیت های گروهی و مشارکتی، یک محیط کار مناسب طراحی شده است. نکته جالب توجه دیگر این است که طراحی دفتر کار جدید کمپانی فوجیتسو انعطاف ‌پذیر است! یعنی این امکان برای کارکنان فراهم شده است تا بتوانند بدون داشتن میز کار اختصاصی و مشخصی، بتوانند به ‌صورت گروهی کار کنند.

از دیگر نکات جالب توجه در طراحی داخلی دفتر کمپانی فوجیتسو در شهر سیدنی، توچه به زادگاه این برند جهانی و بین اللملی است! در این پروژه، به‌ طور ماهرانه‌ ای از نقش‌ ها و طرح ‌های هنر اوریگامی ژاپنی الهام گرفته شده‌ است! همچنین محل برگزاری جلسات در هر طبقه، طراحی کاملا متفاوتی دارد! برای هر طبقه میز ، صندلی و مبلمان با طرح و رنگ‌ های مختلف انتخاب شده است.

عکس: Tyrone Branigan

محمد سیمری – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

vel, eleifend quis sem, Phasellus suscipit nunc sit
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )