در لباس‌ های غیررسمی این نکات را رعایت کنید

0 6

این یک باور اشتباه است که اگر بخواهیم شیک باشیم، حتما باید لباس های رسمی بپوشیم و منعی برای پوشیدن لباس های غیررسمی وجود دارد. هر استایلی که داشته باشید، باید عنصر شیک بودن را در خودش داشته باشد. شما با هر استایلی باید لباس های باکیفیت و مناسب آن استایل را بپوشید. می توانید با ترکیب و تلفیق هر دو استایل رسمی و غیررسمی، ظاهری راحت و متعادل داشته باشید. به این منظور باید در انتخاب اکسسوری ها دقت لازم را به خرج دهید.

انتخاب درست لباس ها

لباس باید اندازه باشد: لباس اگر اندازه باشد خودبه‌خود باعث می شوند شما خوش استایل به نظر برسید. شما باید بدانید تیپ بدنی تان به چه شکل است تا بتوانید لباس هایی را انتخاب کنید که نه خیلی تنگ و نه خیلی بلند هستند.

اگر لباس بلند یا گشاد گرفته اید، آن را به خیاط بدهید تا برایتان اندازه کند.

حتما قبل از اینکه لباسی را بخرید، آن را پرو کنید. در صورت خرید آنلاین و اینترنتی هم به نحوی سعی کنید نسبت به اندازه لباس مطمئن شوید. ضمن اینکه معمولا امکان تعویض لباس هم وجود دارد.

لباس های خوش دوخت بخرید: وقتی می خواهید لباسی بخرید، به این نکته توجه داشته باشید که دوخت آن تمیز باشد و دقت کنید که لباس لکه نداشته باشد.

پارچه لباس کیفیت بالایی داشته باشد: جنس پارچه روی اتیکت لباس نوشته می شود. اگر قیمت معیار اصلی شما برای انتخاب لباس نیست و به ماندگاری آن اهمیت بیشتری می دهید می توانید پارچه های نخی، پشم، چرم، ابریشم و لینن را انتخاب کنید. توصیه می کنیم اصلا سمت پارچه های مصنوعی مانند ریون یا پلی استر نروید.

لباس هایی بخرید که تا مدت ها از مد نمی افتند: استایل شیک و عالی استایلی نیست که بعد از گذشت زمان کوتاهی از مد بیفتد. همان طور که لباس های ترند در کمدتان دارید، چند دست لباس اصلی و کلاسیک هم داشته باشید. ازجمله استایل های کلاسیک می توان موارد زیر را نام برد:

  • طرح های راه راه، هندسی و شطرنجی
  • پلیور یا ژاکت بافت
  • کت بلیزر
  • شلوار پارچه ای و دامن
  • تیشرت یقه دار
  • پیراهن فون
  • جین

با انتخاب رنگ های خنثی دست خود را برای ترکیب و ست کردن باز بگذارید: رنگ های خنثی رنگ هایی هستند که می توان آنها را به آسانی با رنگ های دیگر ست کرد؛ رنگ هایی مانند مشکی، سفید، قهوه ای، خاکی و آبی دریایی. رنگ های خنثی این حسن را دارند که زیبایی و جذابیت و تمایز بیشتری به استایل غیر رسمی شما می بخشند.


[wp-rss-aggregator]


ژاکت یا پلیور را جایگزین سوییشرت کلاه دار کنید: ژاکت های کشباف یا پلیور دکمه دار باکلاس تر و کلاسیک تر از سوییشرت هستند.

پولیورهای دکمه دار را می توانید روی پیراهن فون، بلوز و کراوات بپوشید و با شلوار پارچه ای ست کنید.

با پوشیدن ژاکت روی لباس یقه دار یک استایل شیک یک استایل شیک و کلاسیک خواهید داشت.

شلوار جین تیره انتخاب کنید: شلواهای جین روشن نسبت به شلوارهای تیره کهنه به نظر می رسند. بهتر است شلوار جین خود را از رنگ های تیره خنثی، آبی تیره و مشکی انتخاب کنید.

لباس های زاپ دار و پاره نپوشید: استایل غیررسمی اگر قرار است در عین حال شیک و کلاسیک هم باشد باید لباس های تمیز و بدون چروک بپوشید. لباس های پاره مد هستند ولی آیتم های شیک و باکلاسی برای استایل غیر رسمی به شمار نمی روند.

چگونه یک ظاهر غیررسمی و شیک داشته باشیم؟

شلوار جین با یک بلوز مناسب بپوشید: شلوارهای جین هیچ وقت از مد نمی افتند. اینکه با شلوار جین استایل شما کلاسیک است یا غیررسمی، بستگی به لباسی دارد که با آن ست می کنید. البته برای هر موقعیت و مناسبتی شما می توانید شلوارهای جین را با پیراهن های دکمه دار یا طرح دار بپوشید.

وقتی می خواهید شلوار را با تیشرت بپوشید، دقت کنید که تیشرت اندازه و تمیز باشد و چروک نداشته باشد. توصیه ما ضمنا پوشیدن تیشرت ساده است.

پیراهن و شلوار پارچه ای رنگ خنثی را برای یک استایل غیررسمی کاری ست کنید: با شلوار پارچه ای می توانید لباس دکمه دار بپوشید یا آن را با هر نوع لباس دیگری ست کنید مثل پیراهن یقه هفت، یقه چین دار، یقه گرد بسته و جلیقه.

در سرما روی ژاکت پالتو بپوشید: می توانید ژاکت را روی بلوز آستین بلند بپوشید و سپس روی آنها کت یا پالتو بپوشید.

برای شلوار پارچه ای، پالتوی کوتاه تر انتخاب مناسب است.

انتخاب اکسسوری های مناسب

یک جفت کفش مناسب انتخاب کنید: کفشی که قرار است بپوشید، چه صندل و چه اسنیکر، باید تمیز باشد. کفش های تخت، کتانی پارچه ای، کالج چرم، بوت چرم و کتانی پارچه ای و کانواس، کفش های غیررسمی و باکلاس و شیکی هستند که شما می توانید انتخاب کنید.

کفش موردنظر شما باید رنگی نزدیک رنگ لباس هایتان داشته باشد یا کمی تیره تر باشد.

با پوشیدن کفش های رنگی مثل قرمز و زرد که با رنگ های خنثی مثل آبی و مشکی ست می شوند، اصطلاحا به لباس هایتان رنگ می دهید.

کفش های قهوه ای، آبی و سفید برای هر استایلی انتخاب های مناسبی هستند.

انتخاب شال، کراوات و کمربند مناسب: رنگ ها و طرح های بولد این اکسسوری ها را انتخاب کنید و استایلتان را کامل کنید.

انتخاب کیف مناسب: موقع خرید کیف بیشتر از هر چیزی کیفیت آن را درنظر بگیرید. معیارهای دیگری مثل زیبایی و تناسب آن با استایل موردنظر شما در مرتبه بعدی هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

amet, elit. id neque. ipsum dolor.
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .