درگذشت ویتوریو گرگوتی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا

2

درگذشت ویتوریو گرگوتی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا

ویتوریو گرگوتی معمار ایتالیایی روز یکشنبه پانزدهم مارس به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در نود و دو سالگی درگذشت. او به همراه همسرش در بیمارستان سن جوزپه شهر میلان در ایتالیا (محل قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا) بستری بود. تا کنون گزارشی از وضعیت بیماری همسر او منتشر نشده است.

درگذشت ویتوریو گرگوتی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا

استفانو بوئری معمار مطرح ایتالیایی پس از مرگ گرگوتی از او به عنوان «استاد بین المللی معماری » و «خالق فرهنگ زمانه ما» یاد کرد.

ویتوریو گرگوتی در تاریخ دهم آگوست سال ۱۹۲۷ میلادی در شهر نووارا در ایتالیا به دنیا آمد. او در سال ۱۹۵۲ با رشته معماری از دانشگاه پلی تکنیک میلان فارغ التحصیل شد. او از سال ۱۹۵۳ تا ۱۹۶۳ میلادی با مجله کازابلا همکاری کرد و در سال ۱۹۷۴ میلادی استودیو معماری گرگوتی و همکاران را تاسیس کرد.

از آثار قابل توجه ویتوریو گرگوتی میتوان به ورزشگاه المپیک تابستانی ۱۹۹۲ بارسلونا اسپانیا، ورزشگاه جام جهانی ۱۹۹۰ در جنوا ایتالیا، مرکز فرهنگی بلم در لیسبون پرتغال و تئاتر اپرای آرچیمبولدو در میلان ایتالیا اشاره کرد.

ویتوریو گرگوتی یک کتاب با عنوان Inside Architecture در سال ۱۹۹۶ و یک کتاب دیگر با عنوان Architecture, Means and Ends translated در سال ۲۰۱۰ تالیف کرده است.

ورزشگاه المپیک تابستانی ۱۹۹۲ بارسلونا اسپانیا

ورزشگاه جام جهانی ۱۹۹۰ در جنوا ایتالیا

مرکز فرهنگی بلم در لیسبون پرتغال

تئاتر اپرای آرچیمبولدو در میلان ایتالیا

 

آرمین رحیمی وند ، کارشناسی ارشد معماری منظر . ابگینه

نظرات بسته شده است.

libero efficitur. ipsum felis elit. accumsan facilisis nec Aliquam
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .