دانلود فونت کاتب اتوکد+نحوه استفاده از فونت کاتب در اتوکد

به دلیل اینکه نرم افزار اتوکد به صوزت پیش فرض تنها یک فونت فارسی در ارشیو نصب خودش داره و کسانی که در ابتدا شروع به طراحی های میکنند از سری فونت های موجود در سیستم خودشان استفاده میکنند برای زیبای کار …در واقع زمانی که به دست ما میرسد این سری نقشه ها به دلیل اینکه بصورت پیش فرض ۱ فونت فارسی پیش فرض موجود هست دچار ناخوانایی و بهم ریختگی در نقشه یا پلان خود میشویم

نحوه استفاده از فونت کاتب در اتوکد
اموزش اول

۱-ابتدا فونت ها رو دانلود کرده

۲-فونت ها پس از استخراج از برنامه winrar همه را کپی کرد

۳-فایل های کپی شده را در میسر زیر جایگذاری یا همان (paste) کرده

C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 20** – English\Fonts

۴- در مرحله بعدی نرم افزار اتوکد را خروج و دوباره پلان مورد نظر رو باز کرده

آموزش دوم

تقریبا تمامی کاربرات اتوکد در ایران با فارسی ساز کاتب آشنایی دارند. اما این برنامه دو مشگل کوچیک دارد یکی اینکه در هر نقشه باید یک بار برنامه را LOAD کنیم و دوم اینکه در هر نقشه جدید باید یکبار STYLE برای کاتب بسازیم ، البته فرمان فراخوانی کاتب یعنی KATEB ، برا یک فرمان های اتوکد کمی طولانی به نظر میاد . در هر حال با یکسری دستکاری در فایل LISP کاتب موارد فوق حل شده و برای دانلود آماده میباشد.

نحوہ اجرای این فایل :

ابتدا کلیه محتویات فایل متنی kateb_aource.txt را به بعد از آخرین خط محتویات درون فایل) acad2007doC.ISp یا ورژنهای دیگر) اضافه میکنیم . یعنی COpy و paste میکنیمر.

فونتهای فارسی را در بوشه font در مسیر autocad منتقل میکنیم Autocad را باز میکنی توضیح اینکه فایل a Cad 2007 doC.ISD در بوشه Support در مسیرکب که autoCad نصب شده است موجود میباشد . بعد از اجرای autOCad کافی است در قسمت COmmand تایب کنید K و enter یا Space را بزنید مانند بقیت فرمان عایب . autOCad مزایا :

برای تایب فارسی دیگر نیازی به load کردن کاتب نیست چرا که با بالا آمدن autocad خود به خود load میشود.

برای تایب فارسکی نیاز یک بت ساخت Style در فونت دقا نیست جرا کت با فرمات k یلت Style با نامر Civillir و فونت naskhd در فایل ایجاد میشود .

فرمات طولانی kateb بلka تبدیل شدہ است

 

به همین راحتی? مثل همیشه همواره منتظره دیدگاه های شما خوبان هستیم

دانلود

 

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ