جزیره‌ های متروک دنیا یا زندگی در مرگ

سالانه تعداد بسیار زیادی توریست زادگاهشان را به مقصد دیدن عجیب‌ترین نقاط و جزیره های دنیا ترک می‌کنند. مکان‌های زیادی وجود دارد که با وجود زیبایی وصف‌ناپذیر، دست‌نخورده و بکر باقی‌ مانده‌اند. دلایل متعددی را می‌توانیم نام ببریم که چرا این مکان‌ها هیچ‌وقت به عنوان گزینه‌ای انتخابی برای توریست‌ها مطرح نمی‌شود؛ حتی تعداد محدودی فقط برای پژوهش‌های علمی یا فیلمبرداری‌های متفاوت مجوز ورود می‌گیرند. تعداد قابل توجهی از این نقاط متروک، محدود به جزیره‌هاست، مکان‌هایی ایزوله که از گذشته‌های دور در چشم مردم به وحشتناک‌ترین جزایر دنیا تبدیل شده‌اند.

ایلادوکیمادا یا ” جزیره مارها ” (snake island)
جزیره – مارها

“افعی سر طلایی” تا یک متر و نیم رشد می‌کند و عکس‌العمل بسیار سریعی دارد. این مارها عامل 90 درصد مارگزیدگی‌های منجر به مرگ هستند.

در اقیانوس آتلانتیک جنوبی و در جنوب سائوپائولو، جزیره‌ای وجود دارد که با عنوان جزیره مارها شناخته شده است. این جزیره که با بالا آمدن آب دریا از آمریکا جدا شده زیستگاه 2000 مار سمی است. گونه‌ای که در این بین از همه کشنده‌تر است، “افعی سر طلایی” نام دارد. این مکان یکی از مخو‌ف‌ترین مناطق دنیاست که ورود افراد معمولی به آن ممنوع است و گردشگران اجازه ورود به آن‌جا را ندارند. تنها منبع تغذیه مارها، پرندگان مهاجری هستند که برای استراحت و بی‌خبر از همه‌جا در این جزیره فرود می‌آیند.

جزایر گوگردی
جزیره گوگردی

زندگی در اطراف کوه‌های آتشفشانی به دلیل تولید میزان زیاد گوگرد بسیار خطرناک است. مجمع‌الجزایر ایزو واقع در اقیانوس آرام و در نزدیکی ژاپن از وحشتناک‌ترین مناطقی است که به خاطر وجود کوه‌های آتشفشانی، هوا پر از گوگرد است و نهایتا بیشترین میزان گازهای کشنده را داراست. با این توصیفات دیگر کسی جرأت زندگی در آن‌جا را ندارد. با این حال، بسیاری از ژاپنی‌ها در این مناطق زندگی و در همه شرایطی از ماسک‌های اکسیژن استفاده می‌کنند که البته برای ماندن در این جزایر پول دریافت می‌کنند.

جزیره رامری (Ramree island)
جزیره-رامری

این جزیره در ایالت راخین واقع در میانمار واقع شده که زیستگاه پشه‌های مالاریا، عقرب‌های سمی و کروکودیل‌های آب شور است. ترسناک‌ترین اتفاقی که در این مکان به وقوع پیوست و البته در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شد، “بزرگترین فاجعه به وسیله حیوانات” است که طی جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد و حدود 400 سرباز ژاپنی در رودخانه کم‌عمق رامری توسط کروکودیل‌ها خورده شدند.

جزیره پوگلیا (poveglia island)
جزیره-پاوگلیا

این جزیره که در ایتالیا قرار دارد یکی از مخوف‌ترین جزایر با افسانه‌های عجیب است. در قرون وسطی، این جزیره محل نگهداری و سوزاندن بیماران مبتلا به طاعون بوده که همچنان استخوان‌های آن دوران در این جزیره دیده می‌شود. در سال‌های اخیر، بیمارستانی در این جزیره ساخته شد که محلی برای بستری کردن خطرناک‌ترین بیماران روانی و انجام آزمایش‌های عجیب بود.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ