جایزه ۱۰+۵+X انجمن معماری جهان

مدتی است فرآیند ثبت نام در چهلمین دوره از جایزه ۱۰+۵+X انجمن معماری جهان (یا WA Awards 10+5+X 40th Cycle) در رشته های معماری، طراحی داخلی و همچنین طراحی دانشجویی آغاز شده است! و لازم به بیان است فرصت ثبت نام تنها تا دهم ماه مارس سال ۲۰۲۲ میلادی برای معماران، طراحان داخلی و دانشجویان برقرار است…

جایزه ۱۰+۵+X انجمن معماری جهان متشکل دو دسته ی اصلی و کلی می باشد: طراحی معماری و طراحی داخلی. در ادامه، پروژه های افراد متقاضی بایستی در سه زیردسته ی اجرا شده (حداکثر در طول ۱۰ سال گذشته)، طراحی شده و همچنین دانشجویی (مرتبط با دوره ی کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و با ذکر نام استاد راهنما یا مدرس) بر روی وبسایت رسمی جایزه بارگذاری شود. داوری و انتخاب آثار برگزیده نیز در دو گروه برگزیده از میان آراء اعضای افتخاری و برندگان دوره های قبلی جایزه ۱۰+۵+X و برگزیده از میان آراء تمامی اعضای انجمن معماری انجام می شود.

همچنین درباره هزینه های ثبت اثر در جایزه ۱۰+۵+X انجمن معماری جهان بایستی گفت:

  • زیردسته ی اجرا شده: ۲۰۰ دلار
  • زیردسته ی طراحی شده: ۱۰۰ دلار
  • زیردسته ی دانشجویی: رایگان (با ارائه ی مدارک درخواستی از سوی دانشکده)

انجمن معماری جهان (World Architecture Community) به عنوان یک بستر جهانی و فرصتی برای گردهمایی معماران معاصر بین المللی از سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز به کار کرده است. این انجمن فرصتی است تا معماران، طراحان داخلی، دانشجویان معماری و همچنین اساتید دانشگاه های سرتاسر نقاط جهان به اشتراک گذاری پروژه های خود با یکدیگر بپردازند. طرح‌ های مختلف توسط محققان از سراسر دنیا به مسابقه بین المللی انجمن معماری جهانی ارسال می شوند و پس از بررسی و داوری، طرح ‌های برنده و منتخب در سایت World Architecture Community Awards اعلام می ‌گردد.

در انتها بایستی به این موضوع اشاره کرد که تاکنون بیش از ۱۸۰۰ پروژه در دوره های مختلف، جایزه ۱۰+۵+X را در شاخه های گوناگون به خود اختصاص داده اند! از جمله برگزیدگان سال های پیش این جایزه می توان به معماران زاها حدید ، معماران سانجای پوری ، استودیوی طراحی Symbiosis ، معماران VTN و… اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ