تناسب نوع یقه با چهره فرد چگونه است

گاهی اوقات می‌بینیم که یک نمونه پیراهن با اندام بعضی آقایان کاملا هماهنگ شده و همان نمونه برای بعضی دیگر نامناسب است. در واقع این موضوع به نحوی با تناسب نوع یقه با چهره فرد در ارتباط است. البته باید بگوییم که نوع گره کراوات هم در ایجاد این میزان تناسب بی‌تاثیر نیست.

یکی از مواردی که دانستن آن به انتخاب پیراهن و گره‌ی کراوات مناسب کمک می‌کند، فرم چهره است. اگر شما بتوانید فرم چهره‌ی خودتان را به خوبی تشخیص بدهید، انتخاب نوع یقه‌ی پیراهن و گره‌ی کراوات راحت‌تر می‌شود. برای این کار، اولین قدمی که باید بردارید این است که بدانید چهره‌تان جزء کدام یک از حالت‌های تعریف شده است. موارد زیر به شما کمک می‌کنند تا ابتدا نوع چهره را تشخیص دهید و سپس یقه و گره‌ کراوات را متناسب با آن انتخاب کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی انواع یقه در پیراهن‌های مردانه را برای آشنایی بیشتر با نوع یقه‌ در پیراهن‌های مردانه مطالعه کنید.

تناسب نوع یقه با چهره را با توجه به موارد زیر در می‌یابیم:
1-چهره گرد
اگر میزان بلندی و پهنای صورت شما به یک اندازه است، پس صورتی گرد دارید. برای این نوع چهره، یقه‌ی مجزا (به صورت کاملا کشیده) و یقه منحنی مناسب است. پیشنهاد ما برای گره کراوات، فور این هند (four in hand) و نیمه ویندسور (half-windsor) می‌باشد. این نوع یقه و گره کراوات حالتی کشیده برای صورت شما ایجاد کرده و آن را از حالت گرد خارج می‌کند.

چهره-گرد

2-چهره مستطیلی
گونه‌های برجسته و استخوان‌های پهن فک از ویژگی‌های این نوع چهر‌ه‌هاست. پس بهتر است از پیراهن‌هایی با یقه پهن و متوسط استفاده کنید. این نمونه پیراهن‌ها در کشیده‌تر نشان دادن چهره موثر هستند. گره‌ی کراوات مناسب این نوع چهره، نمونه‌ی ویندسور و نیمه ویندسور (half-windsor) است.

چهره-مستطیلی

3-چهره بیضی
اگر چهره‌ی بیضی دارید، به راحتی می‌توانند طیف وسیعی از پیراهن‌ها و کراوات‌ها را بپوشید. یقه‌های پهن، متوسط و مجزا (به صورت کاملا کشیده) با این چهره در تناسب هستند. خیالتان از بابت گره‌ی کراوات هم آسوده باشد؛ زیرا گره‌های ویندسور، نیمه ویندسور و فور این هند (four in hand) با نوع چهره شما به خوبی هماهنگ می‌شود.

چهره-بیضی- تناسب نوع یقه با چهره

به کار بردن این پیشنهادها برای انتخاب یقه‌ و گره کراوات مناسب، به شما کمک می‌کند تا آراسته‌تر باشید.


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ