تزیین دیوار پشت کاناپه

0 9

یکی از مهم ترین دیوار های خانه که تزیین آن بر طراحی مکان بسیار تاثیر گذار خواهد بود، دیوار پشت کاناپه است. زیرا این دیوار بسیار در معرض دید بوده و تزیین آن می‌تواند سلیقه شخصی و سبک طراحی داخلی شما را به نمایش گذاشته و حتی به یک نقطه کانونی در طراحی داخلی تبدیل شود. عناصری مانند آینه و تابلو از انتخاب های کلاسیکی هستند که معمولاً برای تزیین این دیوار مورد استفاده قرار می گیرند، اما باید بدانید که انتخاب های دیگری نیز برای تزیین دیوار پشت کاناپه وجود دارد. پس اگر می‌ خواهید دیوار پشت کاناپه خود را به زیبایی طراحی کنید با معماری و زندگی همراه باشد:

.

کاناپه ای که در مقابل یک دیوار قرار می گیرد، حتی اگر ظاهر بسیار زیبا و شیکی داشته باشد، گاهی اوقات بسیار ساده به نظر رسیده و انگار بی‌ دلیل آن جا قرار گرفته است و با ترکیب بندی کلی دکوراسیون خانه هماهنگی پیدا نمی‌کند. اما تزیین دیوار پشت آن می تواند جلوه کاناپه را افزایش دهد. آینه و تابلو بهترین انتخاب برای این منظور به شمار می روند، اما انتخاب های غیر معمول دیگری نیز وجود دارند که می توانند زیبایی این دیوار را افزایش دهند…

اگر مبل شما دارای رنگ روشن است، برای آن که جلوه بیشتری به آن بدهید، بهترین راه این است که دیوار پشت آن را به یک رنگ تیره رنگ آمیزی کنید. نصب چندین تابلو متعدد در شکل ها، فرم ها، سبک ها و رنگ های متفاوت و ترکیب بندی آن ها با یکدیگر نیز از جمله روش های کلاسیک تزیین این ‌دیوار به شمار می رود. اما برای این که بتوانید این ترکیب بندی را کمی شخصی تر کرده و طراحی منحصر به فردی به آن ببخشید، در میان تابلو ها از عناصر دکوراتیو و تزئینی دیگر استفاده کنید.

برای این منظور هر چیزی که می تواند به دیوار نصب شود مانند آینه، قاب عکس، عناصر تزئینی و هر چیز دیگری که در اختیار دارید را بر روی زمین بچینید. سپس آن هایی را که به یکدیگر شباهت داشته و سبک مشابهی دارند را جدا کرده و یک ترکیب بندی از آن ها تشکیل دهید. سپس همان ترکیب بندی را بر روی دیوار مشخص کرده و آن ها را به دیوار نصب کنید. بعد از نصب آن ها چند قدم به عقب رفته و جاهای خالی را مشخص کرده و عناصر تزئینی دیگری مانند کار های دستی، تابلو های تزیینی و یا ساعت های قدیمی را میان این فضا های خالی نصب کرده و یک ترکیب بندی کلی از تمام اشیا ایجاد کنید.

اگر دیوار پشت کاناپه شما بزرگ ترین دیوار خانه است، با تزیین آن می توانید وسعت بیشتری به خانه ببخشید. برای این منظور یک وسیله تزئینی بزرگ را انتخاب کنید، زیرا اشیاء و اکسسوار های کوچک اگر در کنار یکدیگر قرار داده شوند، باز هم نمی توانند همان جلوه را ایجاد کنند. به همین دلیل یک تابلوی بزرگ و یا یک آینه بزرگ انتخاب مناسبی خواهند بود، اما بهتر است که در کنار این تابلو و یا آینه و در دو طرف آن چراغ های دیواری نصب کرده و یا دو عدد آباژور قرار دهید. این چراغ ها  می توانند هم این دیوار را تبدیل به یک نقطه کانونی کرده و هم روشنایی مکان را افزایش دهند و هم چنین جلوه زیباتری به محیط زندگی شما خواهند بخشید.

استفاده از کاناپه هایی با طراحی متفاوت برای مثال کاناپه های نیمکتی، می‌توانند سبک بسیار متفاوتی را در مکان ایجاد کنند. اگر به این سبک مبلمان و کاناپه علاقمند هستید، می توانید بر دیوار پشت آن ها یک تورفتگی و یا یک طاقچه تزئینی ایجاد کنید. این روش نه تنها جلوه متفاوتی به دیوار خواهد بخشید، بلکه به مکان مناسبی برای قرار دادن کتاب ها و یا به نمایش گذاشتن اشیای تزئینی تبدیل خواهد شد. حتی می توانید چندین تابلو در ابعاد همین تو رفتگی را در اطراف آن نصب کرده و جلوه زیبایی به دیوار ببخشید.

اگر علاقه مند به سبک مدرن سنتی هستید، می توانید مبل های سبک مدرن خود را در مقابل دیوار قرار داده و دیوار پشت آن را با عناصری مانند حصیر، قلاب بافی و یا لوازم دکوراتیو این چنینی تزئین کنید. این عناصر از جمله مواردی هستند که می‌توانند جلوه بسیار خاص و منحصر به فردی به دیوار اتاق نشیمن ببخشند.

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

neque. Donec Sed dolor commodo massa Nullam nec libero
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .