تأثیر زیبایی شناسی داخلی بر بیماران

در این بخش معماری و زندگی نمونه ای دیگر از طراحی داخلی و بازسازی مطب زنان و زایمان را به شما عزیزان معرفی خواهد کرد. برخلاف بسیاری که معتقدند استفاده از تنالیته ای رنگی مانند قرمز در طراحی داخلی مراکز درمانی مناسب نمی باشد، در این پروژه طراحان به طرز حرفه ای و هنرمندانه ای تنالیته های گرم رنگ قرمز تا نارنجی را در ترکیب با رنگ سفید به کار برده اند. حال در این بخش می خواهیم برخی از نکات خلاصه اما کاربردی را در هنگام طراحی و بازسازی کلینیک و مطب های درمانی به اشتراک بگذاریم. معمولا همه شما اطلاعاتی در مورد بازسازی مراکز درمانی و کلینیک ها مانند رنگ، متریال مورد استفاده، تاثیر رنگ ها بر روحیه و خلق و خوی بیماران و سایر مواردی از این قبیل شنیده اید. در عین این که طراحی تمامی کلینیک ها استاندارد و قوانین مشترکی دارند، هر کدام از آن ها با توجه به تخصص پزشک دارای تفاوت هایی خواهند بود که می تواند بازدهی بالایی را برای پزشکان در جذب بیمار و تسهیل روند درمان بیمارن داشته باشد.  بدین ترتیب شما بهتر است که  قبل از شروع پروژه طراحی داخلی کلینیک و یا مطب خود مواردی ریز و درشتی که می تواند در ارتقای کلینیک شما کمک می کند را در نظر بگیرید. از برخی از این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:_ فضاهای قابل تطبیق_ طرح های بیوفیلیک_ فناوری یکپارچه سازی_ تأثیر زیبایی شناسی داخلی بر بیمارانهمانطور که کارشناسان طراحی و دکوراسیون داخلی اشاره می کنند، سبک های طراحی خاص تأثیر قابل توجهی بر نحوه مراجعه بیماران به مطب شما دارند. یکی از کارکردهای اصلی طراحی مطب پزشکی شما ایجاد احساس امنیت و آرامش در بیماران است. بیمارانی که راضی و خوشحال از کلینیک و مطب شما خارج می شوند به معنای این است که مجددا مراجعه خواهند داشت، بنابراین در نظر گرفتن اینکه چگونه انتخاب های دکوراسیون ساده بر تجربه کلی آنها تأثیر می گذارد، اهمیت دارد.

به عنوان مثال رنگ را در نظر بگیرید. به طور معمول برای رنگ آمیزی مراکز درمانی و کلینیک ها رنگ سفید را انتخاب می کنند. با وجود این که رنگ سفید در برخی مکان ها حسی از آرامش و تمیزی را منتقل می کند، می توان گفت که این رنگ همیشه فضای استقبال کننده ای را ایجاد نمی کند. برخلاف این سایر رنگ ها می تواند در ترکیب با رنگ سفید فضایی دلنشین و استقبال کننده ای را در کلینیک ها و مطب ها ایجاد نمایند، همانند پروژه ای که در این بخش تصاویر را ارائه داده ایم.

عامل دیگری که معمولا بر خلق و خوی بیمار تأثیر می گذارد، فضا (یا کمبود آن) است. روند معماری مدرن مستلزم مناطقی با پلان باز است که امکان جریان هوا و نور بیشتری را فراهم می کند. قرار گرفتن بیشتر در معرض نور خورشید و به هم ریختگی کمتر اثر آرام بخشی بر بازدیدکنندگان دفتر شما دارد.

برای کمک به ایجاد یک محیط کاری کاملاً مناسب با تخصص مطب و روحیه مراجعین، در اینجا سه ​​مفهوم اصلی وجود دارد که توصیه می شود در طراحی داخلی کلینیک در ذهن داشته باشید.

۱) روی فضاهای سازگار تمرکز کنید

۲) از طرح های بیوفیلیک استفاده کنید

۳) تلفیق فناوری در نقشه های معماری

منبع: Behance – خط معمار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ