برندهای جهان تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا فروشگاه Spyder Haven - معماری

برندهای جهان تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا فروشگاه Spyder Haven

0 138

ما در روزگاری زندگی می کنیم که بسیاری از برندهای جهان تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا (Co-vid – ۱۹) می باشند و بنا بر محدودیت هایی که در همین رابطه بر جوامع جهانی تحمیل شده است، مجبور به حرکت از قالب فروشگاه های آفلاین به سیستم های عرضه محصول و خدمت آنلاین هستیم! حال سوال اینجاست که آیا راهی وجود دارد که با کمک آن بتوان فروشگاه ها را در فقدان علاقه و میل عمومی به خرید حضوری، دوباره احیا کرد؟

شاید مطمئن ترین راه حل برای احیای فروشگاه ها، توجه به جنبه های مختلف زندگی اجتماعی شهروندان و ارائه خدمات متنوع به آن ها باشد. فروشگاه Spyder Haven در شهر Namyangju-si واقع در کشور کره جنوبی (South Korea) نمونه موفقی از تلاش صاحبان این کسب و کار برای احیای قدرت و نفوذ تجاری خود در فضای آفلاین است. این فروشگاه ۲۲۴ متر مربعی که توسط معماران و طراحان Betwin Space طراحی شده است، در کنار فروش محصولات تخصصی، به عنوان یک فضای ورزشی – فرهنگی نیز به خوبی نقش آفرینی می کند!

مفهوم طراحی این فروشگاه در عبارت ” قدرت هسته ” نهفته است. به بیان دیگر، شعار اصلی برند Spyder ، ” بدون محدودیت ” است. همین شعار به ظاهر کوتاه اما پر معنی، منبع لایزال قدرت این برند تجاری را به خوبی هر چه تمام آشکار می کند.

مشتریانی که رو به سوی فروشگاه Spyder Haven خواهند آورد، نه فقط با یک فروشگاه عرضه محصولات ورزشی، که در کنار آن، با یک فضای آموزشی – ورزشی نیز مواجه خواهند شد. تیم مدیریت Spyder Haven در استادیوم کوچکی که در بیرون فروشگاه واقع شده است، برنامه هایی برای آموزش ورزش فوتسال چیده اند. به این ترتیب مشتریان فروشگاه آن ها نه فقط خریداران لباس و کفش ورزشی، که علاقمندان به ورزش فوتسال نیز هستند! گروه دوم، می توانند در زمان لذت بردن از لیگ فوتسال و کلاس های آموزشی آن، به درک درستی از ماهیت این برند برسند.

در پایان بد نیست اگر به تیم طراحی BetWin Space هم اشاره ای داشته باشیم. این گروه که از سال ۲۰۰۸ میلادی فعالیت خود را در شهرسئول (Seoul) واقع در کشور کره جنوبی (South Korea)  آغاز کرده است، مدعیان یک حرکت بین رشته ای و متخصصان اجرای پروژه های نوآورانه در طراحی فضاهای مختلف به شمار می آیند!

نادیا کریمی – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

libero. dapibus pulvinar id Praesent Donec non libero at lectus Aenean quis,
× چطور میتونم به شما کمک کنم؟