برج های دونالد ترامپ یا برج ترامپ در نقاط مختلف دنیا

اجازه دهید نگاهی به ۱۰ آسمان خراش بیاندازیم که حاصل فعالیت مردی هستند که به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا انتخاب شد.
دونالد ترامپ قبل از ورود به عرصه رقابت تسخیر صندلی ریاست جمهوری کاخ سفید، یک توسعه دهنده فعال ملکی بود. در سال ۱۹۷۱، این تاجر آمریکایی، مدیریت کمپانی پدرش را بر عهده گرفت. ترامپ فعالیت خود را در نیوروک شروع کرد و سپس آن را در سرتاسر دنیا گسترش داد. بیشتر آثار ترامپ در رده برج های مسکونی و هتل قرار می گیرند که به برج ترامپ معروفند و در ادامه ۱۰ مورد از آن ها را معرفی می کنیم.

برج ترامپ در نیویورک

این ساختمان ۵۸ طبقه در خیابان پنجاهم منهتن قرار دارد که خانه و دفاتر اصلی دونالد ترامپ محسوب می شود و نقش ستاد مرکزی وی در عرصه رقابت ریاست جمهوری را ایفا می کرد.
برج ترامپ، کاری از معمار آمریکایی Der Scutt در سال ۱۹۸۳ است. مشخصه متمایز ساختمان، یک گوشه پلکانی درختکاری شده هست که نمایی زیگزاگی خلق کرده است.

هتل بین­ المللی و برج ترامپ در شیکاگو

طراحی این آسمان خراش ۴۲۳/۴ متری در کنار رود شیکاگو برعهده تیم Skidmore, Owings and Merrill بود.
ترامپ در ابتدای پروژه، این برج را به عنوان بلندترین ساختمان دنیا معرفی کرد اما بعد از حادثه یازدهم سپتامبر، پلان تغییر کرد و اندازه ساختمان را کوچک تر کردند.

کلاب اقیانوسی ترامپ در پاناما

شرکت کلمبیایی Arias Serna Saravia در پشت طراحی تنها پروژه ترامپ در آمریکای لاتین قرار دارد.
این ساختمان در سال ۲۰۱۱ تکمیل شده است و فرم قایق مانند آن شامل ۳۶۹ اتاق هتل و ۷۰۰ واحد مستغلاتی است که همگی از یک کلاب ساحلی خصوصی و دیگر امکانات مجموعه بهره می برند.

برج­ ترامپ در استانبول

اولین برج های ترامپ در اروپا با هم یکپارچه هستند که یکی از آن ها دارای دفاتر اداری است و بقیه شامل ۲۰۰ واحد مسکونی، یک مرکز خرید و یک سینمای چندمنظوره هستند.
بعد از اینکه ترامپ به جرگه سیاسیون پیوست و اعلام کرد که مانع ورود مسلمان به آمریکا خواهد شد؛ مالک ترک برج ها و رئیس جمهور ترکیه خواستار حذف اسم ترامپ از اسم برج ها شدند.

هتل بین ­المللی و برج ترامپ در تورنتو

این ساختمان ۲۷۷ متری، دومین ساختمان بلند کانادا و نتیجه معماری شرکت Ziedler Partnership است که ۲۶۰ اتاق هتل لوکس و ۱۰۹ آپارتمان مستغلاتی را در خود جای داده است.
اسم این آسمان خراش نیز به مشکل برخورد کرده است. سال پیش، شورای شهر تورنتو به دلیل بیانیه های ضد اسلامی ترامپ خواستار تغییر نام برج شدند.

برج ترامپ در نیویورک

روکش شیشه ای سیاه مایل به برنز، نمایی مهیب به این برج داده است؛ برجی که در ضلع شرقی منهتن قرار دارد.
در سال ۲۰۱۱، Costas Kondylis، این ساختمان را طراحی کرد. برج جهانی ترامپ در فیلم جنایی دراماتیک Before The Devil Knows You’re Dead به شهرت رسید.

هتل بین­ المللی ترامپ در لاس­وگاس

بیابان Navada، نماهای طلایی این هتل را بازتاب می دهد؛ هتلی که در کنار Las Vegas Strip معروف قرار دارد.
این برج با ۲۰۰ متر ارتفاع، بلندترین ساختمان مسکونی شهر است. در سال ۲۰۰۸ قرار شد که به برجی دوقلو تبدیل شود اما این پروژه اجرا نشد.

برج­ ترامپ در ساحل Sunny Isles

این سه ساختمان ۲۷۱ واحدی در کنار هم و در طول ساحل Sunny Isles فلوریدا، یعنی درست در شمال میامی قرار گرفته اند.
بالکن هایی که نماهای سفید را شکافته اند؛ دورتادور این مجموعه سه شاخه را احاطه کرده اند. شرکت بومی Sieger Suarez، این مجموعه را طراحی کرده است.

هتل Trump SoHo در نیویورک

این ساختمان ۴۶ طبقه واقع در منطقه SoHo منهتن با استفاده از آینه های دوجداره روکش شده که معماری و طراحی داخلی آن به ترتیب بر عهده Handel Architects و David Rockwell بوده است.
واحدهای این هتل بیش از ۲۹ روز در یک دوره ۳۶ روزی یا بیش از ۱۲۰ روز در یک سال به یک فرد اجاره داده نمی شوند.

برج ترامپ در Manila

 

قرار است تا پایان سال جاری پروژه ساخت این ساختمان مسکونی واقع در Manila به اتمام برسد؛ ساختمانی که بعد از تکمیل، لقب بلندترین بنای فیلیپین را یدک خواهد کشید.
طرح برج با گوشه های عریان، کاری از Jason Pomeroy است. Jason، زمانی که در حال کار کردن در Broadway Malyan Asia بود به شرکت خود با نام استودیو Pomeroy نقل مکان کرد.


منبع: Dezeen

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ