برجستگی طبیعی لب‌ها را چگونه ایجاد کنیم

داشتن برجستگی طبیعی لب‌ها از جمله مواردی است که خانم‌های جوان به آن علاقه‌مندند. این روزها میزان علاقه خانم‌‌ها به تزریق ژل آنقدر زیاد شده است که در اغلب موارد موجب از بین رفتن زیبایی طبیعی می‌گردد. این در حالی است که شما می‌توانید با انجام راهکارهایی ساده، لب‌ها را تا حدی برجسته نشان دهید.

مراحلی که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم، از جمله مواردی است که آرایشگران حرفه‌ای برای تغییر حالت لب‌ها استفاده می‌کنند و نتایج مثبت ‌آن‌‌ها در ایجاد برجستگی طبیعی لب کاملا اثبات شده است.

این 7 مرحله را با هم مرور می‌کنیم:

1- لب‌ها را تمیز کنید.
تمیز-کردن-لب- برجستگی طبیعی لب‌ها

برای تمیز کردن لب‌ها می‌توانید از مسواک یا پارچه‌ی زبر و مرطوب استفاده کنید؛ بدین صورت که مسواک یا پارچه را روی لب‌ها بکشید تا سلول‌های مرده و گرد و غبار را پاک کنید. این مرحله نخستین گام برای ایجاد برجستگی طبیعی در لب‌هاست.

2- رژ لب مناسب خود را انتخاب کنید.
از هر رژ لبی که مورد علاقه‌تان است استفاده کنید. اما یاد آوری می‌کنیم که رژلب‌های مات، ماندگاری بیشتری دارند و لب‌های شما را خشک نشان می‌دهند. در عوض، رژهای چرب با داشتن نمایی خیس و مرطوب ماندگاری کمتری نسبت به نمونه‌ی پیشین داشته و سریع پاک می‌شوند. رژلب‌های بی رنگ با ته مایه صورتی برای خانم‌های سفید پوست و نمونه‌های بژ متمایل به ماسه‌ای برای خانم‌های گندمگون و سبزه مناسب است.

در حالت کلی، از گروه رژلب‌های قرمز و سرخابی برای پوست سفید، رنگ پرتغالی_قرمز برای پوست گندمگون و قرمز متمایل به بادنجانی برای پوست‌های سبزه و تیره بهترین انتخاب هستند.

3- از خط لب استفاده کنید.
خط لب، رنگ رژ را تیره‌تر و تا حدودی نزدیک‌تر به رنگ لب نشان می‌دهد. کشیدن خط لبی به رنگ رژ باعث خنثی شدن رنگ پریدگی لب‌ها و بهتر دیده شدن رنگ آن‌ها می‌شود.

4- با دستمال کاغذی رژ لب را هموار کنید.
برای هموار کردن رژ لب می‌توانید از دستمال کاغذی استفاده کنید:

دستمال کاغذی را به آرامی روی لب‌ها فشار دهید تا رژ لب در همه‌ی قسمت‌ها به یک شکل دیده شود. برخی خانم‌ها دستمال را بین لب‌ها گذاشته و لب‌ها را روی آن فشار می‌دهند. این کار شیوه‌ای نادرست برای هموار کردن رژلب است؛ زیرا باعث پاک شدن نامتناسب آن می‌گردد.

5- برای جلوگیری از رژ لبی شدن دندان‌ها از انگشت اشاره استفاده کنید.
برای این کار، لب‌ها را به آرامی دور انگشت اشاره قرار دهید و سپس انگشت را بردارید. این کار باعث تمیز شدن لایه داخلی لب شده و از رنگی شدن دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

کانسیلرها یا کرم پودرهای فشرده برای پوشاندن لکه‌های پوستی استفاده می‌شوند.

کانسیلرها به 3 صورت مایع، ماتیکی و مدادی موجود می‌باشند.

6- از مداد روشن کننده (هایلایت) برای ایجاد برجستگی طبیعی لب‌ها استفاده کنید.
اگر در قسمت فرو رفتگی لب‌ها از مداد هایلایت استفاده کنید تا حد زیادی در ایجاد برجستگی طبیعی لب‌ها کمک می‌کنید. مداد هایلایت را می‌توانید با کانسیلرهای روشن نیز جایگزین کنید.

7- برق لب را در قسمت میانی به کار ببرید.
برای برجسته‌تر دیده شدن لب‌ها می توانید از برق لب استفاده کنید. درخشش به کار رفته در قسمت میانی لب‌ها، در ایجاد تاثیر مطلوب، موثر است.

مراحل بالا در برجسته کردن لب‌ها موثرند اما نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که در انجام این مراحل افراط نکنید؛ زیرا با این کار تاثیر مثبت آن‌ها به آسانی جای خود را به تاثیرات منفی خواهد داد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ