طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

با توجه به اصول فنگ شویی، آینه ها را در کدام قسمت خانه نصب کنیم

24

بایدها و نباید های آینه کاری

فنگ‌شويی آينه بايدها و نبايدهای زيادی دارد. در قانون اصلی فنگ‌شويی آمده كه آينه نبايد به هيچ صورتی بازتاب‌دهنده تصوير اشيای خاص باشد؛ يعنی هر وقت احساس كرديد كه با نصب آينه‌ای در قسمتی خاص از منزل‌تان يكی از اين 10 تصوير را در آن می‌بينيد بايد سريع بی‌خيال نصب آن شويد و آينه را‌ برداريد؛ البته اگر به فنگ‌شويی و جادوی انرژی‌زايی آن اعتقاد داريد:

ـ درها و پنجره‌ها

ـ تختخواب

ـ سينك توالت

ـ گاز آشپزخانه

ـ يك آينه ديگر

ـ لوازم تلنبار شده خانه

ـ آشغال

ـ لبه‌های تيز لوازم خانه يا ديوارها

ـ تصويری مخدوش شده و ناواضح از صورت خودتان

نصب آینه در راهروی ورودی

آيا معماری خانه شما هم طوری است كه به محض ورود راهروی باريكی جلوی‌تان قرار ميیگيرد؟ با اين حساب بايد خيلی مراقب گردش انرژی های خوب زندگی يا همان چی دوست‌داشتنی باشيد. در اين مواقع هميشه يك ديوار بلند روبه‌روی در ورودی قرار دارد كه مانع از به جريان افتادن انرژی در خانه می‌شود. درواقع در همان لحظه اول چی به ديوار روبه‌رويی می خورد و برمی‌گردد و تمام! حالا اگر می‌خواهيد كه چی را از دست ندهيد بايد از آينه‌ها كمك بگيريد.

استفاده از يك آينه در راهروی ورودی هم باعث می‌شود راهروی تنگ و باريك ديگر گرفته و دلگير نباشد و هم اينكه كلی انرژی چی منعكس می‌كند و نمی‌گذارد همه‌شان از راهرو فرار كنند. فقط يادتان باشد آينه را در جايی بگذاريد كه مستقيم جلوی در ورودی نباشد؛ اين‌طوری بيشتر به فرار چی كمك می‌كنيد. قرار دادن آينه در راهرو نوعی خوشامدگويی به انرژی‌های خوب وارد شده به خانه است. پس از چی با يك آينه زيبا استقبال كنيد.

نصب آینه در آشپزخانه

فقط در يك مورد لاز م است كه در آشپزخانه‌ها از آينه استفاده شود. آن هم زماني است كه آشپز پشت به در ورودی مشغول آشپزی است و می‌خواهد از اوضاع و احوال پشت سرش خبردار شود. اين مساله هم تازه فقط ممكن است در آشپزخانه بزرگ رستوران‌ها و هتل‌ها اتفاق بيفتد و گرنه كمتر كسی در خانه‌اش در زمان آشپزی می‌خواهد بداند پشت سرش چه خبری است. در هر حال اين تنها موقعيتی است كه استفاده از آينه را در آشپزخانه مجاز می‌كند در غير اين صورت جای آينه اصلا در مطبخ نيست. البته بنا به قاعده فنگ‌شويي برای اين مشكل بزرگ پشت سر آشپزها هم راه‌حلی هست. فنگ‌شويی می‌گويد می‌شود در اين موقعيت از سطح‌های براق پشت اجاق گاز استفاده كرد تا تصويری از پشت سر برای آشپز درست كند.

البته در این موارد بايد يك قانون مهم را هم رعايت كرد؛ اینکه آينه در آشپزخانه نبايد به هيچ صورتی منعكس‌كننده شعله‌های گاز باشد حتی شيشه پنجره‌ها يا كاشی‌های آينه‌كاری شده هم نبايد تصوير شعله گاز را منعكس كنند. آينه در فنگ‌شويی نماد آب است و آب و آتش با هم جور درنمی‌آيند. نكته بعدي اينكه استفاده از كاشی‌های آينه‌كاری شده در آشپزخانه يك اشتباه بزرگ از نظر مبانی فنگ‌شويی محسوب می‌شود. تصوير كج و كوله‌ای كه از شما در تكه‌های كوچك آينه روبه‌رو می‌افتد چندان مطابق با اصول فنگ‌شويی نيست.

نصب آینه در سرویس بهداشتی

آينه‌ها نبايد هيچ‌وقت كاسه توالت يا دريچه فاضلاب را نشان دهند. البته چسباندن يك آينه پشت در ورودی به دستشويی كار مناسبی است. فضای دستشويی‌ها هميشه كمترين ميزان چی را دارد و به همين دليل نصب يك آينه به در می‌تواند مانع خروج انرژی از آنجا شود. بهتر است روی در ورودي به توالت و حمام هم يك آينه بزرگ قرار بگيرد؛ اين‌طوری چی كمتری به سمت توالت می‌رود و به سمت باقی اتاق‌ها هدايت می‌شود.

نصب آینه در اتاق خواب

طبق اصول فنگ‌شويي اگر شما دچار بی‌خوابی هستيد هيچ كسی مقصر نیست به جز آينه اتاق‌تان. آينه‌ای كه رو به تختخواب قرار گرفته باشد، اصلا اجازه خوابيدن به شما نمی‌دهد برای اينكه در اين شرايط همه انرژی‌ها به سمت شما بازمی‌گردند و اجازه استراحت نمیدهند. پس هيچ‌وقت روی ديوار روبه‌روی تختخواب يا حتی بالای سرتان آينه قرار ندهيد. البته برای خيلی‌ها بي‌خيال شدن آينه در اتاق خواب كار غیر ممکنی است. اصلا مگر مي‌شود آدم سر صبح بيدار شود و خودش را اول از همه توی آينه نبيند؟ برای رفع اين دغدغه كافی است آينه را پشت در ورودی اتاق قرار دهيد يا آينه قدی بلندی داخل در يكی از كمدها نصب كنيد. اين‌طوری با بسته شدن درها ديگر هيچ انرژی خاصی به سمت‌تان پرتاب نمیشود و شما هم سر راحت روی بالش مي‌گذاريد.

بهترين مكان برای نصب آينه‌ها در خانه سالن پذيرايی و اتاق نشيمن است. چينی‌ها معتقدند اگر آينه بزرگی در مقابل ميز ناهارخوری باشد، انعكاس تصوير غذاها باعث سرازير شدن ثروت و دارايی و به معنای ديگر بركت به سمت صاحبخانه می‌شود. فقط در اين مورد بايد مراقب بود كه آينه در اتاق نشيمن جلوی در باقي اتاق‌ها يا رو به پنجره نباشد. مي‌گويند آينه‌ها هر چيزی را دوبرابر نشان مي‌دهند پس اگر آينه اتاق نشيمن دائم تصوير خانه‌ای به هم ريخته داشته باشد شلختگی و بی‌نظمی دوبرابر می‌شود.

آينه را سمت نوك تيز ميزهای چهارگوش قرار ندهيد. هيچ آينه‌ای نبايد جسم‌های سخت و خشن را نشان دهد. چينی‌ها معتقدند آينه‌ها با تصويری كه نشان می‌دهند براي صاحبان‌شان شادی و بركت می‌آورند. آينه‌اي كه منظره درخت‌ها را نشان دهد، انرژی خانه را زياد می‌كند، تصوير كوه‌ها رابطه‌ها را قوی می كند و تصوير آب يعنی موفقيت در كار. اگر در اتاق نشيمن يا پذيرايی ستون‌های چهارگوش داريد بايد به فكر آينه‌كاری آنها باشيد تا جلوی از بين رفتن انرژی چی را بگيريد. فقط لازم است كه آينه‌های ستون‌ها رو به پنجره و. . . نباشند. آينه‌ها حتی بايد تصوير آينه‌اي ديگر يا تلويزيون را نشان دهند. كار سختی است. حق داريد اما چی آن‌قدر ارزشش را دارد كه برای نگه داشتن آن هر كاری كنيد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

Praesent Praesent commodo non massa Phasellus nec leo. eget
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ