با استفاده از تکنیک امبر، طرحی جذاب و رنگارنگ به خانه خود ببخشید

با استفاده از تکنیک امبر، طرحی جذاب و رنگارنگ به خانه خود ببخشید

ریشه کلمه امبر ( Ombre ) ، لاتین است و به تکنیکی گفته می‌شود که در آن، رنگ‌ها در یکدیگر محو شده و با تغییرات جزئی از رنگی به رنگ دیگر گذار می‌کنند. در اغلب موارد مشاهده می‌کنیم که رنگ‌ها دارای یک طیف روشن تا تیره هستند که می‌توان از آن‌ها در پروژه‌های مختلف،  بخصوص طراحی داخلی، بهره برد. پس اجازه دهید که ببینم چگونه می‌توان به این تکنیک دست یافت.

دیوارهای امبر

دیوارهایی زیبا که با رنگ آبی شروع می‌شوند؛ رنگ آبی به‌تدریج کم‌رنگ شده و در بالا سفید می‌شوند. این نوع دیوار را با دکوری هماهنگ کنید که طرح آن از دریا الهام گرفته شده باشد. همچنین، خانه ساحلی خود را با این دیوار، کامل کنید.

شما می‌توانید با رنگ مشابهی در سایه‌های مختلف نیز بازی کنید. برای مثال، در تصویر مشاهده می کنید که رنگ آبی پایین دیوار، تیره‌تر است و رفته‌رفته روشن‌تر شده است.

در اینجا نوع دیگری از ترکیب رنگ مشابه را می‌توانید ببینید که متفاوت شده، در این طرح، سایه‌ها را با نوارهای سفید مرزبندی کرده‌اند. در این روش، تغییرات کم بین سایه‌ها راحت‌تر دیده می‌شود.

با ترکیب رنگ‌های غیرمعمولی، یک دیوار امبر شکف انگیز خلق کنید. ترکیب خاکستری و زرد، قطعاً موردپسند عموم نیست اما بسیار زیبا و خارق‌العاده می‌باشد که در اینجا اجرا شده است.

در اینجا، کم‌رنگ شدن آبی به طرف بالا، بسیار ظریف و نامحسوس است؛ بنابراین نمایی کامل برای اتاق‌خواب می‌باشد. دکوراسیون ساده، روشن و آرامش‌بخش است.

البته می‌توانید؛ یک ترکیب چشم‌گیرتر خلق کنید. شما فقط به دو رنگ نیاز دارید و البته اطلاعات لازم برای چگونگی استفاده از آن‌ها، تا هر دو رنگ برجسته شوند. در این مورد، دکور پویا و کاملاً دراماتیک است.

مجبور نیستید کل دیوار را با رنگ یا تکنیک یکسانی رنگ بزنید. یک دیوار امبر می‌تواند یک دیوار گیرا و فوق‌العاده باشد و شما می‌توانید؛ با استفاده از سایه‌های مشابه، یک چشم‌انداز یکنواخت و منسجم خلق کنید.

در این تصویر، ترکیب زیبای خاکستری و زرد را می‌بینیم. پایین دیوارها زرد است که در رنگ سفید محو می‌شود. می ببینید که بقیه وسایل نیز با چه مهارتی در طیفی یکسان انتخاب شده‌اند.

این دیوار امبر، غیرعادی‌تر است. در این دیوار گیرا، نقطه‌ای میانی که رنگ‌ها باید در هم ترکیب شوند؛ خیلی کوچک است؛ بنابراین گذار خیلی سریع اتفاق می‌افتد. این یک نمای بین‌المللی برای خلق یک دیوار جذاب است.

لوازم‌خانگی امبر

چنین تکنیک رنگی مشابهی را می‌توان در اثاثیه خانه هم به کار برد. برای مثال، یک پوشش رنگی شگفت‌انگیز به جلوی دراور بدهید؛ رنگ‌هایی که کم‌کم در یکدیگر محو می‌شوند.

یک مثال خیلی مشابه، استفاده از رنگ‌های مختلف است. سایه‌های هلویی، زیبا هستند و گذار بین آن‌ها ظریف، نامحسوس و هنرمندانه می‌باشد.

برای خلق یک میز کوچک کنار تختخواب، از طیف فیروزه‌ای استفاده کنید.  اگر کشوهای میز بالا را با یکدیگر مقایسه کنید؛ می بینید که تفاوت بین رنگ‌ها کاملاً نامحسوس است و نمای کلی آن، شیک و مدرن می‌باشد.

این میزتحریر امبر، یک نمونه کاملاً مینیمالیست است. میز فقط سه کشو دارد که در قسمت جلویی کشوها از سه رنگ مختلف، صورتی شاد، صورتی کم‌رنگ و سفید، استفاده کرده‌اند.

فرش‌های امبر

نواحی که فرش یا گلیم پهن می‌کنیم؛ جزو بهترین نقاطی هستند که به اتاق ما رنگ و لعاب می‌دهند. چرا در این فضاها از تکنیک‌های متفاوتی چون امبر بهره نبریم. در این مورد، کناره‌های فرش آبی است که در وسط آن به رنگ سفید می‌رسند.

دیدن این مورد کمی مشکل است؛ اما در واقع، این فرش ترکیبی از طیف خاکستری است. یک سمت آن خاکستری تیره می‌باشد و هر چه به پنجره نزدیک‌تر می‌شویم؛ رنگ خاکستری روشن‌تر می‌شود.

شما می‌توانید با رنگ‌های شاد بازی کنید. ترکیب نارنجی و قرمز بسیار جذاب است. به هم رسیدن یا ترکیب این دو رنگ؛ نویدبخش نمایی کاملاً زیبا است.

دکوراسیون جذاب این اتاق نشیمن، مدیون طیف ارغوانی است. حتی فرش نیز از این قاعده مستثنی نشده، یک قالیچه شیک امبر با سایه‌های ظریف ارغوانی که در یک مرکز سفید به هم می‌رسند.

معمولاً رنگ قسمت پایین، تیره‌تر و در بالا روشن‌تر است.  اما این یک قانون نیست؛ پس می‌توانید قاعده را بر هم بزنید. این پرده‌های امبر، خیلی زیبا هستند چون یک دکور دو رنگه را به خوبی کامل می‌کنند.


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ