طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

ایگون ایرمن (Egon Eiermann) ، یکی از برجسته ترین معماران آلمانی

353

ایگون ایرمن (Egon Eiermann) ، یکی از برجسته ترین معماران آلمانی در نیمه ی دوم قرن بیستم میلادی بود که آثار وی در سراسر نقاط دنیا شناخته شده است. وی در سال ۲۹ سپتامبر سال ۱۹۰۴ میلادی در حومه ی Neuendorf bei Potsdam کشور آلمان چشم به جهان گشود. او در دانشگاه فنی شهر برلین تحصیل کرد. ایگون ایرمن قبل از آغاز جنگ جهانی دوم، دفتری را با همکاری دوست خود فریتس جائنکه (Fritz Jaenecke) راه اندازی نمود. وی در سال ۱۹۴۷ میلادی به عضویت هیئت علمی دانشگاه کارلسروهه (Karlsruhe ؛ شهری در ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب غربی کشور آلمان) درآمد و در آنجا در زمینه توسعه روش های ساخت اسکلت فلزی به تحقیق و پژوهش پرداخت.

ایگون ایرمن (Egon Eiermann) در نمایشگاه بروکسل به سبب ساخت تالار مجلل جمهوری فدرال آلمان به شهرت جهانی رسید و با ساخت ساختمان هایی با سبک نوین، به عنوان سفیر معماری نظام تازه تاسیس دموکراسی آلمان منصوب شد. در توصیف پیرامون ایگون ایرمن می توان گفت وی یک نسل از نسل استادان شهیر باهاوس چون لودویگ میس فن در روهه و والتر گروپیوس جوان ‎تر بود؛ نسلی که تلاش داشتند ایده‌ آلیسم مدرنیستی استادان پیش از جنگ خود را با چالش ‎های عملی و شاعرانه ‎ی جهان پس از جنگ وفق دهند!

از مهم ترین ساختمان هایی که در داخل و یا خارج از کشور ساخته است می توان به مواردی چون ساختمان اداری (برج بلند) پارلمان بونداستاگ آلمان معروف به Lange Egon (به معنای بلندای ایگون) و همچنین سفارتخانه آلمان در ایالات متحده آمریکا امریکا اشاره کرد. اثر دیگر وی مرمت کلیسای یادبود کایزر در برلین که در اثر جنگ ویران شده بود (۱۹۵۹–۱۹۶۳ میلادی)، می باشد.

همچنین كارخانه نساجی در بلومبرگ (۱۹۵۱ میلادی)، غرفه آلمان غربی در نمایشگاه جهانی بروکسل (۱۹۵۸ میلادی)، دفتر مرکزی IBM در اشتوتگارت آلمان (۱۹۶۷–۱۹۷۲ میلادی)، و ساختمان Olivetti در فرانکفورت (۱۹۶۸–۱۹۷۲). همچنین او کتاب ” Architect and Designer : the Continuity of Modernism ” را نیز به رشته ی تحریر درآورد.

وی ۲۰ جولای سال ۱۹۷۰ میلادی در سن ۶۵ سالگی درگذشت.

منبع:

ویکی پدیا – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

Phasellus et, elit. Praesent adipiscing dolor. consequat. justo ut accumsan
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ