ایشگاه مجازی کتاب به نشانی ketab.ir

بی شک یکی از رویدادهای مهم و نوپای کتاب در ایران که ارمغان دوران قرنطینه ی کرونا و برگزار نشدن نمایشگاه فیزیکی کتاب تهران چیزی نیست جز نمایشگاه مجازی کتاب! دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن‌ آغاز می‌ شود و تا دهم بهمن‌ به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت (ساعات بازدید از این نمایشگاه به صورت ۲۴ ساعته می باشد). علاقه مندان برای بازدید و خرید کتاب از این‌ نمایشگاه مجازی می‌ توانند به نشانی ketab.ir مراجعه کنند.

همچنین ثبت‌ نام برای دریافت بن اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از روز بیست‌ و دوم دی‌ ماه ۱۴۰۰ شمسی آغاز شده است! اعضای هیئت علمی و دانشجویان می‌ توانند برای دریافت بن خرید کتاب به وبسای خانه کتاب و ادبیات ایران (به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) به آدرس bon.tibf.ir مراجعه نمایند و ثبت‌ نام کنند. توجه داشته باشید یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به صورت اعتبار خرید به کد ملی متقاضیان اختصاص می ­یابد؛ لذا برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان ۲۵۰ هزار تومان است که از این مقدار ۶۰ درصد (معادل ۱۵۰هزار تومان) آورده دانشجویان است و ۴۰ درصد (معادل ۱۰۰ هزار تومان) سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی نیز ۵۰۰ هزار تومان است که از این مقدار ۵۰ درصد (معادل ۲۵۰ هزار تومان) آورده عضو هیئت علمی است و ۵۰ درصد (معادل ۲۵۰ هزار تومان) نیز سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر اقدام نموده اند. به یاد داشته باشید هر کد ملی تنها یک بار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب (بن کتاب) می باشد؛ و شماره تلفن همراه ثبت نام کننده نیز الزاما بایستی متعلق به کد ملی درج شده به هنگام ثبت نام باشد.

پشتیبانی:

۰۲۱۹۱۰۰۹۸۹۸ (ساعت پاسخگویی: ۱۸-۹)

اما علی رمضانی، رییس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در جدیدترین مصاحبه ی خود پیرامون این رویداد بزرگ مجازی با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی یارانه اختصاص یافته به دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران افزوده است: برطرف شدن ۸۰ مشکل نرم افزاری وبسایت نمایشگاه، اضافه شدن بخش فرهنگی، کاهش زمان، هزینه، جست و جو، انتخاب و ارسال کتاب از جمله ارتقائات دومین تجربه این رویداد است!

در انتها لازم به یادآوری است نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با بهره گیری از تجربیات دیگر نمایشگاه های مجازی برگزار شده نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانکفورت، از یکم تا دهم بهمن ماه سال ۱۳۹۹ شمسی برگزار شد! در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، بیش از یک هزار ناشر حضور داشتند و بیش از ۱۰۰ هزار عنوان کتاب برای عرضه در سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران ارائه شد. همچنین ۱۸۰ ناشر خارجی با ۲۰ هزار عنوان کتاب و ۱۴۲ نهاد فرهنگی و آژانس ادبی در بخش رایت‌سنتر نیز در این نمایشگاه حضور داشتند. هزینه ارسال کتاب‌ها نیز از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی برای همه مخاطبان رایگان اعلام شده بود.

ابگینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ