ایده های دکوراتیو برای دکور اتاق خواب پسر ها

0 9

تزئین اتاق کودکان کاری لذت بخش و هیجان انگیز است و البته به همان اندازه نیز وظیفه ای دشوار به شمار می رود. با در نظر گرفتن شادی و سلامت کودک خود، باید اتاقی را طراحی کنید که هم سلیقه و خواسته های کودک را در بر بگیرد، هم محیطی مناسب برای سلامت و پرورش کودک باشد و هم با درک زیبایی شناختی شما و کلیت دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. به همین دلیل است که طراحی اتاق کودک کار ساده ای نخواهد بود. ما نیز با در نظر گرفتن این که چگونه می توان اتاقی زیبا، سرگرم کننده و سالم برای کودکان طراحی کرد، ایده های دکوراتیوی را مطرح خواهیم کرد برای دکور اتاق خواب پسر ها مناسب به شمار می روند.

اگر چه در دنیای مدرن امروزی نقش های اجتماعی در حال خلاص شدن از کلیشه های جنسیتی هستند، اما با این حال کودکان دختر و پسر در روند رشد خود دارای نیاز ها و خواسته های متفاوتی خواهند بود. در واقع متخصصان نیز به این موضوع اشاره می کنند که بزرگ کردن کودکان دختر و پسر با کلیشه های رنگ صورتی و آبی درست نیست و باید اجازه دهیم که آن ها سبک و سلیقه خود را مشخص کنند، اما به دلیل محیط های دوستی متفاوت و هم چنین به دلیل ویژگی های فیزیکی و جسمانی و شرایط متفاوتی که در سنین بلوغ سپری می کنند، می توان به تفاوت های دکوراتیو و طراحی در اتاق دختر ها و پسر ها اشاره کرد. البته این تفاوت ها به اندازه جنسیت های مختلف، برای کودکان با شخصیت های متفاوت نیز مطرح است و در واقع اتاق هر کودک با بزرگ شدن او و استقلالی که در زندگی، محیط اطراف و علایق خود می یابد تغییر یافته و این تغییرات حتی در اندازه های کوچک باید صورت بگیرد.

  • طرح ها و نقش های پویا

زمانی که می خواهید اتاق یک کودک را طراحی کنید، مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید رده سنی کودک است، اما زمانی که صحبت از دوران بلوغ است، یعنی دوره ای که فرزند شما از کودکی خارج شده و پا به نوجوانی می گذارد، باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که هر کودک فضایی مخصوص به خود که بازتابی از علایق و سلیقه او باشد را می خواهد. در این دوره سنی اتاق تنها مکانی برای خوابیدن و بازی کردن به شمار نمی رود، بلکه مکانی است که انرژی نوجوانی آن ها را به نمایش گذاشته و اولین قدم ها را برای استقلال در زندگی در آن می گذارند.

در این دوره بسیار مهم است که طراحی ای را در اتاق او ایجاد کنید که انرژی فرزند شما را به نمایش بگذارد. استفاده از طرح های پویا و مبلمانی که دارای طراحی هستند که انرژی نوجوانی را به نمایش می گذارند، هم برای فرزندتان و هم برای شما احساس رضایت را به همراه خواهد داشت.

  • گرمای رنگ زرد در طراحی اتاق!

رنگ ها یکی از عواملی هستند که انرژي انسان را کنترل کرده و در زندگی روزانه احساس روانی ما را تحت تاثی قرار می دهند و به همین دلیل رنگ در اتاق کودک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در اتاق کودک به رنگی احتایج خواهید داشت که با انرژی و گرمای نوجوانی هماهنگی داشته و آن انرژی را افزایش داده و به بهترین شکل از آن استفاده کند.

رنگ زرد یکی از انتخاب های مناسب برای این منظور به شمار می رود. رنگ زرد با ساختار گرم و صمیمی خود و با تاثیر امید بخش خود برای اتاق پسر ها بسیار مناسب بوده و در ترکیب با رنگ های آبی و لاجوردی، هارمونی زیبایی ایجاد می کند. به همین دلیل است که رنگ زرد به عنوان اولین انتخاب برای رنگ اتاق پسر ها شناخته می شود.

  • سیستم روشنایی در دکور اتاق خواب پسر ها

زمانی که می خواهید اتاق کودکان را طراحی کنید، باید جزئیات را نیز در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات برای رسیدن به یک اتاق خواب مناسب برای کودک، داشتن سیستم روشنایی مناسب است! اتاق کودک باید دارای روشنایی کافی باشد، اما نباید باعث آزار چشم ها شود. استفاده از چندین منابع روشنایی برای روشن کردن اتاق کودک انتخاب مناسبی به شمار می رود.

  • فضای بازی اتاق کودک

اگر فرزند پسر شما هنوز در سنین کودکی و قبل از سن بلوغ است، در این صورت یکی از نکات مهم در طراحی اتاق او ایجاد فضای مناسب برای بازی کردن است. فراموش نکنید که به غیر از ایجاد محیطی راحت و سالم برای خوابیدن و استراحت کردن کودک، باید فضایی را برای سرگرمی های او نیز در نظر داشته باشید.

 

 

  • طراحی های خاص برای یک اتاق خاص

اگر می خواهید اتاق کودک خود را برای او به آرامش بخش ترین و جذاب ترین مکان دنیا تبدیل کنید، لازم است که از طراحی های خاص در این مکان استفاده کنید. برای مثال تخت خواب هایی که شبیه به خانه های درختی طراحی می شوند برای این منظور انتخاب مناسبی به شمار می روند و می توانند جلوه ای خاص و متفاوت به اتاق کودک ببخشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

efficitur. porta. justo facilisis Sed id tristique neque. ut vel,
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .