ایده های دکوراتیو برای ایجاد طراحی داخلی به سبک استوایی

14

سبک استوایی در 10 سال گذشته در تمام دنیا در راس ترند های دکوراسیون داخلی قرار داشته است. سبک استوایی در طراحی داخلی فضای جنگل های متراکم و گرمسیری، حیوانات رنگی و وحشی، سواحل آفتابی، شاد و جذاب اقیانوس ها را به محیط خانه آورده و سبکی است که محیط اتاق ها را مملو از آرامش و انرژي می کند. اگر نمی خواهید که از سبک های محبوب و متداول دکوراسیون در دنیا دور بمانید و به دنبال طراحی ای هستید که فضای تعطیلات و تابستان را به خانه شما بیاورد سبک استوایی را مورد بررسی قرار بدهید.

سبک استوایی به طور کامل از جزایر گرمسیری خط استوا الهام گرفته و به همین دلیل با نام سبک جزیره ای نیز شناخته می شود. سبک استوایی شباهت هایی با سبک مدیترانه ای دارد و ویژگی هایی که آن را از سبک مدیترانه ای جدا می کند، استفاده از رنگ های پویا تر و تاثیر گذار تر است و هم چنین تنها با ویژگی های دریا و ساحل در ارتباط نیست، بلکه ویژگی های جنگل را نیز در خود دارد. مهم ترین ویژگی سبک استوایی ترکیب تراکم بی مانند جنگل ها با رنگ های درخشان و طبیعی و نفوذ آن به تمام نقاط خانه است.

سبک استوایی در طراحی داخلی را که امروزه در تمام دنیا متداول بوده و به خصوص در دنیای مجازی در راس تیتر های دکوراسیون داخلیقرار دارد، هم می توانید به شکلی غالب در طراحی محیط زندگی خود به کار برده و هم با اقدامات کوچک ظاهر لوکس و طبیعی آن را با سلیقه شخصی خود ترکیب کرده و به کار ببرید.

کاغذ دیواری هایی به سبک استوایی
یکی از پرکاربرد ترین روش ها برای این که در خانه، به خصوص خانه های آپارتمانی مدرن شهری سبک استوایی را به کار ببرید، استفاده از کاغذ دیواری هایی با نقش و طرح های استوایی است. بدون شک به این موضوع آگاه هستید که کاغذ دیواری ها چه تاثیر به سزایی در تغییر ظاهر و انرژی محیط زندگی ما دارند و از جمله عناصر مهم در دکوراسیون به شمار می روند.

استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح های استوایی از قدرتمند ترین و تاثیر گذار ترین روش ها برای ایجاد فضای فرح بخش، پر انرژي، شاد و طبیعی مناطق گرمسیری در محیط خانه به شمار می رود. طرح هایی مانند برگ های سبز و بزرگ، فلامینگو های صورتی، میوه های استوایی مانند موز و آناناس، فیل ها، شیر ها، پلنگ ها، طوطی های رنگارنگ و به طور کلی هر چه که در مناطق استوایی وجود داشته و به خانه زندگی می بخشند، برای استفاده بر روی کاغذ دیواری و پوشش دیوار بسیار پرکاربرد و مناسب هستند.

از میان این طرح ها و نقوش گسترده، آن چه را که با رنگ و سبک خانه شما سازگار تر است را انتخاب کرده و بر روی یکی از دیوار های خانه اجرا کنید تا هوای مناطق استوایی را به خانه بیاورید.

 

  • گیاهان استوایی در سالن و نشیمن

استفاده از درختان خانگی بزرگ، با برگ های پهن که نگه داری از آن ها بسیار ساده است، یکی از راحت ترین و سریع ترین راه ها برای ایجاد فضای استوایی در خانه به شمار می رود. افرادی که به اتاق نشیمنی به سبک استوایی علاقه مند هستند، بدون ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق می توانند فضای جزایر گرمسیری را به محیط زندگی خود بیاورند و به راحتی از گیاهان سبز و درختان خانگی در طراحی اتاق استفاده کنند.

تنها یک نخل خانگی نیز برای ایجاد فضایی استوایی در خانه کافی خواهد بود. اما برای این که تاثیری قدرتمند تر و تاثیر گذار تر ایجاد کنید، لازم است که یک گوشه از اتاق را با گیاهان سبز و بزرگ پر کنید.

  • طراحی مبلمان و مواد تشکیل دهنده آن ها

در سبک استوایی که تجمل، ظاهر مدرن و طبیعت با یکدیگر ترکیب می شوند، طراحی مبلمان نیز باید برگرفته از طبیعت باشد و مواد به کار رفته در آن ها نیز باید مواد طبیعی باشند. مبلمان چوبی، پارچه هایی که از الیاف طبیعی تهیه شده اند، سنگ های طبیعی و صنایع دستی از جمله عناصر اصلی هستند که در دکوراسیون استوایی باید مورد استفاده قرار بگیرند.

  • انتخاب رنگ در سبک استوایی

زمانی که می خواهید در سبک استوایی رنگ انتخاب کنید، در واقع کلید های راهنمای شما بسیار ساده بوده و حق انتخاب برای شما بسیار گسترده است، رنگ های زنده، چشم نواز، پر انرژی و طبیعی؛ رنگ های آبی و زرد متنوعی که در ساحل و اقیانوس دیده می شوند، هر تنالیته ای از رنگ سبز که در جنگل های متراکم وجود دارند، رنگ های قرمز و نارنجی ای که در طوطی های استوایی دیده می شوند و طرح ها و رنگ هایی که بر روی پوست حیوانات زنده و وحشی به چشم می خورند…

به طور خلاصه هر رنگ زنده و پر انرژی که در طبیعت وجود دارد برای سبک استوایی مناسب خواهد بود. البته لازم است که این رنگ ها را با رنگ های خنثی ای مانند رنگ استخوانی، بژ و کرم که در طبیعت وجود دارند ترکیب کرده و آن ها را متعادل کنید.

  • مبلمان ساخته شده ار بامبو و حصیر

به این موضوع اشاره کردیم که لوازم و مبلمان طبیعی در دکوراسیون استوایی از جایگاه مهمی برخوردار هستند. مبلمان و اکسسوار های ساخته شده از حصیر و چوب بامبو از جمله محصولاتی هستند که در میان مصالح طبیعی بیشترین کاربرد را داشته و بیشترین تاثیر را ایجاد می کنند. مبلمان و اکسسوار های حصیری و بامبو علاوه بر این که حسی از راحتی، آرامش و تعطیلات را زنده می کنند، در عین حال با وزن کم و کارآیی که دارند بسیار راحت مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نظرات بسته شده است.

tempus luctus Sed odio mattis risus Phasellus diam dapibus efficitur. elementum
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .