ایده جالب رستورانی در آمستردام برای رعایت فاصله ‌­گذاری اجتماعی

0 262

شیوع گسترده ویروس کرونا در سرتاسر نقاط جهان، مردم و کسب و کارها را دچار معضلات و مشکلات جدیدی کرد! مشکلاتی که تنها با رعایت برخی نکات ایمنی می توان آن ها را به حداقل رساند و خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را از بین برد! این اقدامات، منجر به کند شدن یا توقف روند پخش بیماری می شود و به سیستم بهداشت و درمان اجازه می­‌ دهند تا به مرور زمان و با آمادگی بیشتری از بیماران مراقبت کند.

یکی از این نکات امینی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا ، فاصله ‌­گذاری اجتماعی (فیزیکی) است. فاصله ‌­گذاری اجتماعی، شامل اقداماتی است که منجر به محدود شدن تعداد ارتباطات نزدیک شما با افراد دیگر می­‌ شود؛ این امر در محدود کردن شیوع بیماری کووید ۱۹ در جامعه موثر است.

فاصله ‌­گذاری اجتماعی (فیزیکی) به شکلی عامدانه، فضای فیزیکی میان انسان­‌ ها را افزایش می دهد و به این ترتیب، مانع از گسترش بیماری می ­‌شود! حفظ حداقل دو متر فاصله از دیگران، احتمال آلوده شدن به ویروس کرونا را کاهش می ­‌دهد.

هزینه‌ های تحمیل شده در اثر اپیدمی کرونا و همچنین کاهش تولید ناشی از آن، همه دنیا را با شرایط پیچیده ‌تری مواجه کردهاست و از بین رفتن برخی مشاغل، رشد بیکاری را به همراه داشته است. از جمله مشاغلی که به سبب شیوع ویروس کرونا، دچار مشکلات عدیده ای شدند، صنعت غذا و رستوران داری است.

اما در این میان رستورانی در شهر آمستردام (واقع در در استان هلند شمالی در غرب هلند) به نام Mediamatic ETEN طرح‌ خلاقانه و جدیدی را برای کمک به دوستداران غذا با رعایت مقررات فاصله ‌­گذاری اجتماعی (فیزیکی) اندیشیده است! این طرح خلاقانه و جدید ، شامل طراحی و احداث فضاهای گلخانه‌ مانند در کنار آب می باشد! پنج مورد از این فضاهای گلخانه ‌مانندِ عجیب، در امتداد رودخانه اوسترادوکش شهر آمستردام قرار گرفته است.

فضاهای گلخانه مانند ، یک راه حل آزمایشی برای مسئله فاصله ‌­گذاری اجتماعی (فیزیکی) و غذاخوری است! عکس‌ هایی که در اولین آزمون این رستوران منتشر شده است، نشان می ‌دهد که چگونه این فضاها به شما اجازه می‌ دهند تا بدون ترس ، در فضای باز ظاهر شوید و غذا بخورید!

سرآشپز Chef Giulia Soldati از گروه Mediamatic ETEN می ‌گوید: ” ما می‌ خواهیم مردم در فضای باز احساس امنیت کنند و با هم غذا بخورند. همه فضاها از هم جدا شده ‌اند !اما مردم هنوز می توانند فضایی را با هم به اشتراک بگذارند و با هم غذا بخورند. ما بیرون از گلخانه‌ ها می‌ مانیم تا هم خودمان و هم مردم ، در امنیت باشند. همچنین ما دستکش و ماسک خواهیم پوشید! این اتفاق ، در واقع چالشی برای طراحی مجدد مهمان‌ نوازی است! و رستوران ‌هایی مانند رستوران ما با استفاده از روش ‌های هوشمندانه، موانع را از سر راه خود برداشته ‌اند. “

جالب است بدانید چون در حال حاضر تنها پنج فضای گلخانه مانند برای رزرو وجود دارد، لیست انتظار برای تجربه با هم بودن و خوردن یک وعده غذایی در کنار رودخانه ، تا ماه آینده ی میلادی رزرو شده است! آمستردام یکی ‌از هدف‌ های گردشگری در اروپا با حدود چهار میلیون بازدیدکننده در سال است.

به نظر می ‌رسد که دنیا واقعا به روزگار پیش از کرونا و پس از کرونا تقسیم شده است!

محمد سیمری ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ut elit. amet, consectetur tempus sed leo. sit ipsum odio neque.
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )