انواع ورق کارتن در ساخت جعبه بسته بندی

9

انواع ورق کارتن در ساخت جعبه بسته بندی

انواع ورق کارتن بسته بندی در ساخت جعبه

کاغذی که مواد اولیه آن از کاغذ و مقوای باطل شده ساخته شده و در صنایع بسته بندی و کارتن مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کاغذ در گرماژ مختلف از حدود ۱۱۰ گرم و بالا تر ساخته می شود و با توجه به درخواست مشتری به شکل رول های مختلف به بازار عرضه می شود. هر مقدار این لایه ورق ضخیم تر باشد کیفیت بسته ساخته شده از آن بالاتر خواهد بود و قابلیت حفاظت و حمل بیشتری دارد. انواع ورق کارتن بسته بندی در ادامه با جزئیات بیشتر بررسی شده است.

 

سینگل فیس

مقوای دو لایه کنگره دار را سینگل فیس می نامند.
سینگل فیس که از دو لایه کاغذ زیره و فلوت یا کنگره تشکیل شده بر حسب کاربرد به دو صورت رول ( با عرضهای معین ) و شیت یا صفحه یا ورق ( با طول و عرض درخواستی ) روانه بازار مصرف می گردد .

بنا به خواسته مشتری و مورد مصرف سینگل فیس از نظر ضخامت و شکل ظاهری کنگره ها غالبا در سه نوع که با حروف اختصاری لاتین E , B ,C مشخص می شود با جزئیات ذیل تولید و عرضه می گردد ( شایان ذکر است اعداد ذکر شده ذیل تقریبی بوده و ضخامت لایه های کاغذ چسبیده شده به کنگره ها که در سینگل فیس لایه زیرین می باشد در نظر گرفته نشده )

  • E : ارتفاع هر کنگره ۱/۱ تا ۶/۱ میلی متر و تعداد کنگره در هر متر طول ۲۹۰ تا ۳۲۰ عدد
  • B : ارتفاع هر کنگره ۱/۲ تا ۹/۲ میلی متر و تعداد کنگره در هر متر طول ۱۲۵ تا ۱۵۰ عدد
  • C : ارتفاع هر کنگره ۵/۳ تا ۷/۳ میلی متر و تعداد کنگره در هر متر طول ۱۲۰ تا ۱۴۵ عدد

صفحه کارتن یا مقسم کارتن

صفحه کارتنی یا مقسم کارتنی که به نامهای دیگری همچون لایی کارتن یا لایی کارتنی ، دیوایدر یا جداکننده ، ورق کارتن یا ورق کارتنی و منقسم کارتن یا منقسم کارتنی شناخته می شود.

همان گونه که از نام مقسم بر می آید به معنای تقسیم کننده است و به عنوان جداکننده در بسته بندی محصولات و کالاها عمل می کند .

صفحه یا مقسم در صنایع و کارخانجات جهت بسته بندی و پالت بندی محصول کاربرد دارد . چنان که مقسم ها را به صورت عمودی یا افقی و یا در هر دو حالت در داخل کارتن یا پالتهای آهنی لبه دار و یا به صورت افقی در کف و میانه ها و بالای پالتهای چوبی قرار می دهند تا به محافظت و جلوگیری از برخورد و صدمه دیدن کالاها ، حفظ تعادل و یکپارچگی پالت و محصول ، ایجاد ردیفها یا طبقات بیشتر ، جلوگیری از حرکت سطحی کالاها روی همدیگر و عدم آسیب دیدگی کالاها کمک کنند .

انواع ضخامت ورق کارتن

صفحه و دیوایدر بنا به نیاز مشتری از مقوای کنگره دار که غالبا در سه نوع دو لایه یا سینگل فیس ( با یک کنگره و یک کاغذ زیرین ) سه لایه ( با یک کنگره و دو کاغذ در طرفین ) و پنج لایه ( با دو کنگره ، یک کاغذ میانی و دو کاغذ در طرفین ) با ضخامتها و شکل کنگره در دو و سه لایه ( Eتا ۶/۱ میلیمتر ضخامت – B تا ۲.۹ میلی متر ضخامت – C تا ۳.۷ میلیمتر ضخامت ) و در پنج لایه ( BC تا ۶.۷ میلیمتر ضخامت ) با ابعاد و تعداد متناسب با نیاز و درخواست مشتری تولید و پس از بسته بندی با پالت یا بدون پالت جهت شرکت خریدار بارگیری و ارسال می گردند .

 

منبع: cartonsabz.com

نظرات بسته شده است.

id justo dapibus elit. commodo commodo suscipit libero. fringilla sem, porta.
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .