انتخاب صندلی اپن مناسب

10

انتخاب صندلی اپن راحت‌تر است اگر انواع آن را بشناسید 

اپن آشپزخانه یکی از نقاط کانونی دکوراسیون داخلی منازل است. بنابراین هر عنصری که در کنار اپن قرار می‌گیرد باید با آن هماهنگ باشد. مثل صندلی اپن. این صندلی از پراستفاده‌ترین عناصر دکوراسیون آشپزخانه و نشیمن است و معمولا  جایی از منزل قرار می‌گیرد که توجه همه به آن جلب می‌شود. بنابراین در کنار راحتی و استحکام، زیبایی صندلی‌های پیشخوان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب بخش اول بررسی انواع صندلی‌های  پیشخوان و دلایل انتخاب آن‌ها را خواهید خواند.

آنچه ما در بازار به‌عنوانصندلی اپنمی‌شناسیم در واقع تنها برای فضای منازل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. از جمله فضاهای متنوع دیگر که صندلی اپن در آن‌ها به کار گرفته می‌شود، کافه‌ها و اغذیه‌فروشی‌های دارای پیشخوان هستند. در حالی که تصور می‌شود صندلی‌های اپن یا پیشخوان تفاوتی با یکدیگر ندارند اما در حقیقت این صندلی‌ها انواع و سبک‌های مختلفی دارند که شناخت آنها می‌تواند به یک خرید بهتر و موفق منجر شود.

انواع صندلی اپن

صندلی‌های اپن بر اساس ارتفاع در چهار دسته مختلف تولید می‌شوند. ارتفاع این صندلی‌ها بر اساس ارتفاع اپن آشپزخانه یا پیشخوان تغییر می‌کند. بر این اساس اپن‌ها یا پیشخوان‌ها به چهار دسته کوتاه، کانتر، نرمال و بلند تقسیم می‌شوند. پیشخوان‌های کوتاه 70 تا 76 سانتیمتر ارتفاع دارند و ارتفاع صندلی اپن مناسب آنها نیز باید 43 تا 45 سانتیمتر باشد. کانترها معمولاً دارای 88 تا 91 سانتیمتر ارتفاع هستند و بلندی صندلی‌های آنها نیز باید 60 تا 66 سانتیمتر باشد.

اپن استاندارد یا نرمال 100 تا 106 سانتیمتر ارتفاع دارد و نیازمند صندلی‌هایی به ارتفاع 70 تا 76 سانتیمتر است. همچنین اگر تصمیم دارید پیشخوانی بلند داشته باشید بیشترین ارتفاعی که می‌توانید برای آن در نظر بگیرید 114 تا 121 سانتیمتر است. صندلی مناسب اپن‌های بلند نیز 83 تا 86 سانتیمتر ارتفاع دارد.

 

فاصله میان صندلی‌های اپن

صندلی‌های اپن یا پیشخوان برخلاف سایر قطعات مبلمان به طور دائم جابجا می‌شوند. در نتیجه هنگام خرید صندلی اپن باید به فاصله میان آنها و فضای کافی برای حرکت کاربران نیز فکر کنید. به طور معمول یک صندلی اپن باید از گوشه‌های پیشخوان حداقل 35 سانتیمتر فاصله داشته باشد. همچنین فاصله میان صندلی‌ها نیز باید دست‌کم 70 سانتیمتر از یکدیگر باشد.

صندلی اپن قابل تنظیم

مکانیسم صندلی‌های اپن

  • صندلی اپن قابل تنظیم: قابلیت تنظیم از مشخصات دائمی صندلی‌های اپن محسوب نمی‌شود اما در مدل‌های مدرن این ویژگی به‌منظور تنظیم ارتفاع صندلی به قابلیت آنها افزوده شده است. به طور معمول صندلی‌های پیشخوان غذاخوری‌ها، فاقد این قابلیت هستند چراکه جک‌ها هر قدر هم که با کیفیت باشند، ممکن است در اثر استفاده مداوم آسیب ببینند.
صندلی اپن تاشو
  • صندلی اپن تاشو: صندلی‌های تاشو اغلب در فضاهای غیرمسکونی نظیر کافه‌ها و فست فودها استفاده می‌شوند. این صندلی‌ها با قابلیت جمع شدن امکان جابجایی راحت‌تر را فراهم می‌کنند و به فضای کمتری نیاز دارند.
صندلی اپن چرخشی
  • صندلی اپن چرخشی: صندلی‌های چرخشی نیز از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردارند و با گردش نشیمن صندلی، بلندی آنها تغییر می‌کند. این ویژگی در سبک‌های صنعتی مانند صندلی‌های آزمایشگاهی نیز استفاده می‌شود و در مقایسه با صندلی‌های جک‌دار قدمت بسیار بیشتر و مکانیسم ساده‌تری دارند. صندلی اپن چرخشی معمولاً به دلیل مکانیسم ساده خود از دوام بالاتری برخوردار است و برای محیط‌های عمومی مناسب‌تر است. قابلیت گردش 360 درجه نیز از دیگر ویژگی صندلی اپن چرخشی است.
نشیمنگاه صندلی اپن

نشیمن صندلی اپن

ابعاد نشیمن صندلی اپن نقش مهمی در میزان راحتی آن دارد. البته نخستین عاملی که باید پیش از خرید صندلی اپن مورد توجه قرار گیرد میزان فضایی است که در اختیار دارید. در هر حال کوچک‌ترین نوع صندلی اپن نشیمن‌ قطری (عرض برای نشیمن مربعی) حدود 38 سانتیمتر دارد. قطر استاندارد صندلی‌های پیشخوان نیز حدود 43 سانتیمتر است. با این وجود اگر بیش اندازه به‌راحتی کاربران اهمیت می‌دهید می‌توانید صندلی‌هایی با قطر نشیمن‌ 50 سانتیمتر را انتخاب کنید.

تکیه‌گاه صندلی اپن

از دیگر عواملی که پیش از خرید صندلی اپن باید به آن توجه کنید تکیه‌گاه صندلی است. البته این به هیچ‌وجه به معنای بهتر بودن صندلی‌های پشتی‌دار نیست. گاهی اوقات پوشش زیاد اپن با صندلی‌های پشتی‌دار، جلوه و زیبایی آن را می‌گیرد. در هر حال، شکی نیست که وجود یک تکیه‌گاه می‌تواند راحتی بیشتری برای کاربران فراهم کند. همچنین صندلی‌های پشتی‌دار ظاهری کلاسیک‌تر دارند و برای دکوراسیون‌های رسمی مناسب‌تر هستند.

صندلی اپن کلاسیک

پشتی صندلی اپن می‌تواند از جنس قسمت نشیمن‌ یا از موادی کاملاً متفاوت ساخته شود. این ویژگی در کنار فرم تکیه‌گاه موجب ایجاد سبک‌های مختلفی در صندلی اپن می‌شود. صندلی‌های کلاسیک معمولاً از تکیه‌گاهی هم‌جنس نشیمن‌ و دارای شکل منحنی، رول و تخت هستند.

انواع صندلی های اپن چوبی

صندلی‌هایی که از تکیه‌گاه چوبی نیز ساخته می‌شوند دارای انواع متقاطع، نردبانی و بادگیری هستند. این مدل‌ها با دکوراسیون‌های غیر کلاسیک نیز همخوانی دارند و در مقایسه با مدل‌های کلاسیک در نمای پشت از جلوه بیشتری برخوردارند.

زیرپایی در صندلی اپن

زیرپایی یکی از مهم‌ترین بخش‌های صندلی اپن به‌ویژه در مدل‌های با ارتفاع ثابت محسوب می‌شود که در عین سادگی کارایی بالایی دارد. این قطعه که میله‌ای ساده و افقی در قسمت پایین صندلی است، وظیفه ایجاد تعادل برای کاربران را بر عهده دارد. با توجه به اینکه کاربران صندلی اپن قد و وزن متفاوتی دارند، زیرپایی در نشستن و بلند شدن از صندلی به آنها کمک می‌کند.

پهنای زیرپایی صندلی اپن با توجه به پهنای پایه و نشیمن‌ متغیر است اما حداقل باید 36 سانتیمتر طول داشته باشد. ارتفاع پیشنهادی برای زیرپایی نیز حدود 25 سانتیمتر است. در حالی که زیرپایی صندلی اپن از اهمیت بالایی برخوردار است اما باید توجه کنید که آیا خود پیشخوان یا اپن میله یا سطح زیرپایی دارد یا خیر. در این صورت وجود یک زیرپایی دیگر در صندلی اپن لزومی ندارد و چه‌بسا که وجود آن مانعی برای حرکت کاربران باشد.

خوگر

نظرات بسته شده است.

ipsum tempus Praesent risus at quis, mattis non luctus nunc felis eleifend
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .