اصول نگارش پورتفولیو

4

اصول نگارش پورتفولیو

پورتفولیو مجموعه ای از مطالب است که نشان دهنده مهارت ها، صلاحیت ها و توانمندی ها، پیشینه آموزشی، پژوهشی و تجربیات نرم افزاری شما است که بینشی از شخصیت و اخلاق کاری شما را فراهم می کند. در واقع به بیان ساده، پورتفولیو رزومه تصویری شخص است. شما می توانید مهارتهای خود را از طریق تجربیات مختلف خود و نحوه ارتباط آنها با شرایط تحصیلی که به آن علاقه دارید شناسایی و مشخص کنید. انتخاب مناسب ترین تجربیات و قرار دادن آنها در قالب یک پورتفولیو، به شما کمک می کند مهارت و تجربیات خود را در هنگام سؤال در مورد مدارک تحصیلی خود در مصاحبه را بهتر بیان کنید. هر آنچه را که طراحی کرده اید ذخیره کنید و بعداً تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید در پورتفولیو خود بگنجانید. پورتفولیو نمونه ای از مهارت ها و تجربیات مربوط به حرفه شماست و باید به سبک خلاقانه خود ارائه شود تا علاوه بر کمیت، دارای کیفیت بصری قابل قبولی باشد. موارد زیر به طور معمول می بایستی به صورت بخش بندی در هر پورتفولیو مشخص شود:

  • بیانیه اصالت پروژه (Statement of Originality): این بخش نوعی تائید اصالت پروژه است که که نشان می دهد این فعالیت توسط خود شما انجام شده است. به عنوان مثال: من اعلام می کنم که متن و اثر ارائه شده در این سند اصلی است و از منابع دیگری در ایجاد آن استفاده نشده است. همچنین باید بیان کرد که نباید بخشی از نمونه کارها را کپی کرد.

e.g. This portfolio belongs to [your name]. All documents are the property of the owner and cannot be copied or duplicated without permission. All parties mentioned in this document have granted permission to use their names

  • فلسفه کار (Work Philosophy): شرح مختصری از مبانی نظری و سمت و سوی فکری خود را در مورد کار خود بنویسید. این بخش به این معنی بوده که به صورت کلی طرز فکری و بینش شما در طراحی پروژه ها از چه پیشینه فکری سرچشمه میگیرد و شعار شما در کارتان چیست.
  • اهداف شغلی (Career Goals): اهداف حرفه ای شما برای پنج سال آینده را بیان کنید.
  • رزومه کاری (Resume): (از لینک آنلاین برای ارائه رزومه استفاده کنید).
  • نمونه کارها (Work Samples): نمونه کارهای خود را به صورت تصویری ارائه دهید (شامل نمونه کارهای کلاسی و حرفه ای شما). شما می بایستی بهترین و حرفه ای ترین نمونه کارهای خود را معرفی کنید که نمایانگر تسلط طراحی و نرم افزاری شما باشد. همچنین می بایستی در مورد هر پروژه به صورت مختصر اطلاعاتی را ارائه دهید.
  • مهارت ها و تخصص ها (Skill Areas): مهارتهای رایانه ای شامل نرم افزارها، گواهینامه ها و دوره های تخصصی گذرانده شده، عضویت در سازمانها و کارهای داوطلبانه ای که انجام داده اید و همینطور شرکت در در کنفرانسها و سمینارها و مسابقاتی که برنده شده اید.
  • توصیه نامه ها (References): در نهایت نیز توصیه نامه های خود را قرار دهید. این توصیه نامه ها می توانند شامل اساتید یا شرکتهای حرفه ای باشند که صلاحیت های شما را تائید می کنند.

arcapply.ir

نظرات بسته شده است.

vulputate, commodo id diam vel, massa felis Praesent libero. suscipit commodo sem,
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .