طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

استودیوی Esrawe به عنوان یکی از پرافتخار ترین استودیوهای معماری کشور مکزیک (Mexico)، به تازگی اقدام به طراحی دفتر مرکزی شرکت حقوقی Corporate C نموده است

128

استودیوی Esrawe به عنوان یکی از پرافتخار ترین استودیوهای معماری کشور مکزیک (Mexico)، به تازگی اقدام به طراحی دفتر مرکزی شرکت حقوقی Corporate C نموده است! این ساختمان دو طبقه در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و در شهر مکزیکوسیتی (Mexico city) قرار دارد. ویژگی اصلی و منحصر به فرد دفتر مرکزی Corporate C، کتابخانه ی وسیع آن است! اگر تا انتهای این متن با ما همراه باشید، شما را با جزئیات خیره کننده ای از این پروژه آشنا خواهیم کرد.

از آنجایی که ساختمان بر روی یک قطعه زمین V شکل بنا شده است، فضای داخلی نیز از به هم پیوستن دو بال شکل گرفته است. دو طبقه ی دفتر مرکزی شرکت Corporate C توسط یک راه پله ی چوبی به هم متصل شده است؛ و درست در اطراف همین راه پله، گل سر سبد طراحی داخلی خودنمایی می کند و آن چیزی نیست جز دیوارهایی از جنس چوب بلوط که کتابخانه ی گسترده ی این دفتر حقوقی را در آغوش کشیده است!

شاید ذکر یک نکته در اینجا خالی از لطف نباشد و آن اینکه، کتابخانه ی شرکت حقوقی Corporate C نه تنها یکی از کامل‌ ترین مجموعه های چاپی حقوقی در کشور مکزیک (Mexico) می باشد، بلکه نمایانگر روح و سنن حاکم بر این شرکت نیز هست!

در امتداد قفسه های کتاب، نردبان های چوبی متحرکی جانمایی شده اند تا هم کارمندان شرکت (که بیش از ۳۰۰ نفر هستند) و هم دیگر علاقمندان بتوانند به راحتی به کتاب ها دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، نیمکت هایی چوبی که بر روی آن ها بالشتک های خاکستری رنگ به چشم می خورد، در دور و اطراف کتابخانه جا خوش کرده اند! ترکیب رنگ ساده ی چوب بلوط و خاکستری به فضای داخلی رنگ و بوی خاصی بخشیده است.

ادعای گزافی نیست اگر بگوییم ساختمان Corporate C یکی از بهترین و زیباترین منظره های شهر مکزیکوسیتی (Mexico city) را به ساکنان خود هدیه می دهد؛ از یک سو افق آتشفشانی شهر و از سوی دیگر پارک Chapultepec و ساختمان مجلس ملی! یکی از جالب ترین تمهیدات تیم معماران طراح، تبدیل محل تقاطع دو بال ساختمان به کافی شاپی سرسبز برای استراحت و تجدید قوای کارمندان شرکت است.

شاید بد نباشد اگر در انتهای مطلب اشاره ی کوتاهی به تاریخچه‌ ی شکل گیری استودیوی معماری Esrawe داشته باشیم. این استودیو در سال ۲۰۰۳ میلادی و توسط معمار پر آوازه ی مکزیکی، Hector Esrawe پایه گذاری شد. از میان مهم ترین افتخارات کسب شده توسط این استودیو می توان به جوایز استودیوی برتر سال و بهترین پروژه ی طراحی داخلی در Dezeen Awards در سال ۲۰۲۰ میلادی اشاره کرد!

اطلاعات پروژه

کریتور: Héctor Esrawe

طراح داخلی و ایده پرداز مبلمان: استودیوی معماری Esrawe (یا Esrawe Studio)

مدیر پروژه: Jan Müller

تیم طراحان داخلی پروژه: Javier García-Rivera, Manuel Rodríguez, Antonio Chávez, Ricardo Ramírez

تیم طراحان و سازندگان مبلمان پروژه: Eduardo Álvarez, Roberto González, Cristina Heredia

تیم توسعه فنی: Gensler

طراح منظر: Entorno Taller de Paisaje

طراح نور: استودیوی نور و معماری Evoke

عکس: César Béjar

منبع:

dezeen.com – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

sem, massa ut neque. Phasellus Praesent ut Praesent nunc
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ