طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

احیا و بازطراحی برند سواروفسکی

2

کمپانی اتریشی سواروفسکی (swarovski) به تازگی از لوگو و کانسپت استور جدید خود رونمایی نمود! سواروفسکی (swarovski) به عنوان کمپانی سازنده شیشه-کریستال ‌های تزئینی، جواهرات برش خورده و همچنین لوازم جانبی لوکس در سال ۱۸۹۵ میلادی توسط دانیل سواروفسکی پایه گذاری شد! بد نیست بدانید سواروفسکی علاوه بر تولید کریستال و لوازم تزئینی به تولیدات متفاوت دیگری همچون سازه ‌های مرتبط با چشم پزشکی مانند عدسی و شیشه‌ های عینک، شیشه تلسکوپ‌ های پیشرفته، دوربین اسلحه ‌های شکاری و همچنین دوربین ‌های شکاری نیز مشغول است.

برند سواروفسکی با بیش از سه هزار فروشگاه در ۱۷۰ کشور مختلف دارد که بیش از ۲۷۰۰۰ نفر در آن مشغول به کار می باشند! دفتر مرکزی سواروفسکی اپتیک در شهر ابسام در ایالت تیرول کشور اتریش واقع است.

اما این برند به تازگی فصل جدیدی از فعالیت های درخشان خود را آغاز نموده است! فصلی که با حضور جیووانا آنگلبرت (giovanna engelbert) به عنوان مدیر جدید این کمپانی جان گرفته است. جیووانا آنگلبرت (giovanna engelbert) درباره لوگوی جدید و همچنین کانسپت استور متفاوت این برند می گوید: ” فضایی شگفت انگیز که در آن، علم و جادو به تقابل با یکدیگر می پردازند! فضایی که ظرافت و زیبایی با یکدیگر تعامل دارند! این احساس عجیب را بایستی همگان تجربه نمایند. ما آنها را به دنیای جدید خود در سواروفسکی دعوت می کنیم. “

اولین لوگوی برند سواروفسکی به شکل گل ادلویس طراحی شده بود! این گل نمادی از کشور اتریش، استقامت و خلوص بود. از سال ۱۹۷۶ میلادی تا سال ۱۹۸۸ میلادی، برند سواروفسکی با این لوگو شناخته می شد اما پس از آن به لوگویی با شکل یک قو تغییر شکل داد. در سال ۲۰۲۱ میلادی، این لوگوی قو شکل، بار دیگر تغییر شکل داده است و به قوی جذاب تری تبدیل شده است؛ قویی ساده تر و با گردنی کشیده تر.

اولین کانسپت استور جدید این کمپانی در شهر میلان افتتاح شده است! برند سواروفسکی این فروشگاه جدید را با همکاری villa eugénie پایه گذاری نمود. در آینده ی نزدیک کانسپت استوریی این چنین در شهرهای چون پاریس و نیویورک نیز راه اندازی خواهد شد.

درباره استودیوی خلاقیت villa eugénie بد نیست بدانید این استودیو، پروژه های خود را (از جمله طراحی صحنه، تولید ویدئو و همچنین اجراهای زنده) با ایده پردازی یک مفهوم آغاز می کند و سپس آن را به یک واقعیت بصری تبدیل می نماید! این استودیوی خلاقبت در یک به یک پروژه های خود در تلاش است تا روح و احساس مخاطب خود را تخت تاثیر قرار دهد.

توضیحات:

کانسپت استور فروشگاهی است با محصولاتی متنوع در زمینه مد، زیورآلات، لوازم خانگی و…  با یک موضوع، ایده و کانسپت منحصر به فرد! کانسپت استورها به صورت مولتی برند می باشند و محصولات به گونه ای جذاب طراحی شده اند تا تنها گروهی مخاطب خاص و محدود را به خود اختصاص دهند. چون ممکن است مخاطبانِ این مدل فروشگاه ها محدود باشند، برخی از کانسپت استورها فضاهایی همچون کافه، کتاب فروشی و … را نیز برای برای جذب مشتریان ارائه می دهند!

Project Info

Name: Swarovski New Brand Identity

Created by: General Idea

Store Design: Villa Eugenie

منبع:

designboom.com – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ