آیا طراحی پارک های سبز در شهرهای کویری مانند کازابلانکا ، دبی یا لیما منطقی است؟ - معماری

آیا طراحی پارک های سبز در شهرهای کویری مانند کازابلانکا ، دبی یا لیما منطقی است؟

0 72

آیا طراحی پارک های سبز در شهرهای کویری مانند کازابلانکا ، دبی یا لیما منطقی است؟ ظاهرا این چنین است، چرا که آن ها باعث تازگی و سبز بودن محیط شهری می شوند. اما اکوسیستم های محلی بومی را مختل می کنند، هزینه نگهداری بالایی دارند و با یک چالش همیشگی برای اطمینان از دسترس بودن آب رو به رو هستند.

گفت و گو با Mariam Garcia Garcia در مورد طراحی پارک های سبز در شهرهای کویری

Mariam Garcia Garcia بنیانگذار LandLab مستقر در اسپانیا و مدیرکل سابق شهرسازی و برنامه ریزی اراضی دولت خودمختار کانتابریا در اسپانیا در مورد طراحی پارک های سبز در شهرهای کویری گفته است: پارک یک کلمه عجیب و غریب است. ما باید در مورد پروژه های منظر صحبت کنیم. او نشان می دهد که فضای سبز و پارک ها مفاهیم قدیمی هستند و چالش هایی را که این پروژه های منظر با آن ها رو به رو می شود از وضعیت اضطراری آب و هوا گرفته تا مسئولیت های مربوط به اکوسیستم خلاصه می کند و می گوید: ما باید از ایده باغ به سمت ایده زیرساخت های منظر حرکت کنیم.

پارک ها باید منابع طبیعی محیط را به حداکثر برسانند

پارک ها می توانند با تلاش در محدوده اکوسیستم های موجود در منطقه منابع موجود در زمینه خاص خود را به حداکثر برسانند و آسایش را برای شهروندان حتی در محدوده اکوسیستم های موجود فراهم کنند. به طور خاص، آن ها باید از منابع مرتبط با در دسترس بودن آب و باروری خاک استفاده کنند.

معیارهای پایداری باید طرح منظر را تعریف کنند، نه بر عکس

پارک ها و آب از نظر متابولیکی به عنوان یک ساختمان کار می کنند. عملکرد متابولیک پارک باید تابع معیارهای پایداری باشد تا ظاهر به عنوان آن چه کاربر درک می کند با آن سازگار باشد. اگر می توانید با یک ساختمان پایدار در آب و هوای کویری این کار را انجام دهید، می توانید با یک پارک نیز این کار را انجام دهید.

یک پروژه منظر در آب و هوای کویری باید باعث باروری شود

بارور کردن یک منطقه به معنای سبز شدن آن نیست، بلکه به معنای تقویت تنوع پدیدارشناختی و اکوسیستم از طریق عناصر منظر است. این باروری می تواند یک محیط با حداکثر خشکی کویر را به بالاترین رطوبت برساند. برای این منظور، شما می توانید آب را جمع آوری، ذخیره و تصفیه کنید و به کار جانشینی اکولوژیکی گونه هایی شروع کنید که شاید بتوانند در یک نقطه خاص یک توده جنگلی کوچک را تشکیل دهند، زیرا آن ها به شبکه ای از خندق ها یا آب های گرفته شده از چاه آبیاری مرتبط هستند.

ریاضت اقتصادی تنها راه حل آب و هوای کویری نیست

من فکر نمی کنم شما باید به هر قیمتی از ریاضت کویر دفاع کنید. شما می توانید رطوبت و آب موجود در سایت را برای آبیاری ذخیره کنید. امروز ما تازه شروع به پیوند واژگان زیرساخت سبز به گونه شناسی های خاص کرده ایم.

تمام پارک ها نباید سبز باشند

راه حل های اکوسیستم و مشکلات آب و هوایی لزوما به معنای این نیست که تمام پارک های مستقر در آب و هوای بیابانی باید زرد باشند، اما خلاقیت زیست محیطی در کنار مولفه های پایداری از مواردی هستند که باید در یک پروژه منظر نوآوری ایجاد کنند. این موضوع نه تنها در شکل و ظاهر گیاهان بلکه در زیرساخت هایی که آن را امکان پذیر می کنند، آشکار می شود.

آرمین رحیمی وند ، کارشناسی ارشد معماری منظر– ابگینه

منبع: archdaily

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ut at neque. risus. Donec ut pulvinar sed tristique fringilla et,
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )