آموزش آینه مکرومه بافی

89

آموزش آینه مکرومه بافی

با استفاده از چند گره کلاسیک مختلف مکرومه می تونید آینه آویز بسازید. به علاوه می تونید از این گره ها در خلق پروژه های دیگه بهره ببرید😍

کار خیلی سختی نیست! گره های مربعی سخت ترین هستند اما به محض وصل کردن آنها ، کنترل آنها آسانتر می شود. تعدادی رشته مکرومه را بگیرید و شروع کنیم!

برای ساخت این کار به این موارد نیاز دارید: طناب مکرومه، یک آینه شش ضلعی 25 سانتی متری،حلقه چوبی، مهره های چوبی. این ملزومات رو می تونید از خرازی ها و مغازه های فروشنده ی لوازم خیاطی تهیه کنید.

چهار قطعه طناب مکرومه را به طول 270 سانتی متر برش بزنید. هر کدام را از وسط تا کنید و مطابق شکل زیر به حلقه ی چوبی گره بزنید.

حالا مطابق شکل این چهار گره را به دو بخش تقسیم کنید و گره ها را سفت کنید. سپس برای هر بخش دو گره ی مربعی پشت هم بزنید.

حالا گره های مربعی را برای بخش دوم هم اجرا کنید. با این تفاوت که هر گره را که اجرا می کنید یک رشته از طناب ها را مطابق شکل داخل یکی از حلقه های بخش اول ببرید تا دو بخش به هم ملحق شوند.

سپس 7 ردیف این گره ها را تکرار کنید.

حالا باید انتهای طناب ها را به چند بخش تقسیم کنید. 2 رشته برای دو طرف و 4 رشته برای مرکز. مطابق شکل از رشته های دو طرف مهره چوبی رد کنید و زیرش را گره بزنید. رشته های مرکزی را هم اندکی پایین تر از مکان مهره ها گره بزنید.

حالا از دسته ی وسطی یک رشته به هر کدام از دسته های اطراف بدهید و گره بزنید. برای اندازه گیری بهتر، آینه را جایگذاری کنید تا از مکان گره ها مطمئن شوید. دو رشته ی باقیمانده ی دسته ی وسط را پشت آینه بگذارید.

دوباره رشته های دو طرف را تقسیم کنید. در هر طرف دو رشته برای جلوی آینه و یک رشته برای پشت آینه. آینه را مطابق شکل در موقعیت مناسبش قرار دهید و انتهای دو طرف را گره بزنید.

حالا از دسته های دو طرف آینه دو رشته از هر کدام جدا کنید و در جلوی آینه گره بزنید.

حالا آینه را به پشت برگردانید و یک رشته باقیمانده از هر طرف  را همراه با رشته هایی که در پشت آینه قرار داده بودید گره بزنید.

رشته های باقیمانده از دو طرف را هم در جلوی آینه گره بزنید.

حالا گره ی پایینی جلوی آینه را شل کنید و این رشته های پشت آینه را هم از آن رد کنید و گره را محکم کنید.

انتهای رشته ها را حدود 35 سانتی متر اندازه بگیرید و باقی آن را ببرید. می توانید همانطور که در شکل نهایی مشخص است انتهای رشته ها با شانه اندکی باز کنید تا حالت کرکی پیدا کند.
نهایتا آینه تان را آویزان کنید و لذت ببرید😊

 

منبع: madeinaday

ترجمه و ویرایش: archalife

 

نظرات بسته شده است.

ut felis diam nec ut non venenatis
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )